Problem z Aktualizacjami - Vista

Witajcie!

Mam bardzo duży problem do rozwiązania… otóż posiadam System Windows Vista 32bity. 2 miesiące temu formatowałem system i od nowa instalowałem system operacyjny. Jednakże zaraz po instalacji nie mogłem zainstalować jakąkolwiek aktualizacje. Męczę się z tym problem po dzień dzisiejszy. Kiedy klikam na przycisk “Zainstaluj aktualizacje” pojawia się pasek postępu i jednocześnie stoi w miejscu, zupełnie jakby się zawiesiło okienko. Odczekałem parę godzin i otrzymuję komunikat o niepowodzeniu zainstalowania wszystkich aktualizacji pod pretekstem błędu oznaczony kodem 80246008. Naturalnie pomoc zna ów błąd, lecz podejmując poniższe kroki nie dają efektu (nie mogę uruchomić usług).

Bardzo proszę o pomoc.

Dzięki

Gdy wchodzisz w usługi spróbuj odpalić je jako administrator(PPM->Run as administrator).

cierpa ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No, jeden z nielicznych użytkowników, który pofatygował się skorzystać z wyszukiwarki. Tak trzymać. :wink:

Co do tematu, to jeżeli nie pomoże uruchomienie z prawokliku jako administrator usług, to spróbuj zalogować się na konto super administratora, jednak aby to zrobić musisz je włączyć. Aby to zrobć uruchom go z prawokliku jako administrator i wpisz polecenie net user administrator /acitive:yes i oczywiście zatwierdź enterem. Teraz możesz dać start->wyloguj i wybierz Konto Administrator. Aby wyłączyć konto admina wystarczy, że wykonasz to co wyżej tylko w poleceniu zamiast wklepać /active:yes, dajesz :no.

Niestety, sposób podany przez Loookash89 i Piotr92 nie skutkują. Nadal nie mogę włączyć daną usługę.

Pokazuję się błąd kiedy widzę pasek postępu uruchamiania Usługi inteligentnego transferu w tle:

70692688.png

A administracje przepraszam za niedostosowanie się do regulaminu.

EDIT:

Parę minut temu wykonałem kilka króków:

O dziwo, aktualizacje, pasek postępu działa prawidłowo. Na końcowy efekt muszę trochę poczekać (116 aktualizacji do pobrania :stuck_out_tongue_winking_eye: ). Ale na pewno napiszę rezultat.

Pozdrawiam.

EDIT2:

Nic nie pomogło… ponownie pokazuje się numer kodu błędu… a usługa jak była, tak jest wyłączona…

Co robić?

Nie wiem jak ten problem rozwiązać ale jeśli zależy Ci na aktualizacjach zajrzyj tu(przykład) .

Bardzo zależy. Ten sposób także nie działa… po pobraniu jakiejkolwiek aktualizacji program pokazuje błąd i proces zostaje zaniechany.

EDIT

Udało mi się rozwiązać problem! Cały problem spowodowany był dwoma niepotrzebnymi plikami .dat

Rozwiązanie problemu podaję w języku angielskim (nie chcę tłumaczyć na Polski, gdyż poradnik łatwy jest do zrozumienia).

Dziękuje za waszą pomoc!

Pozdrawiam

Cierpa

P.S

Temat można zamknąć.