Problem z aktualizacjami w Windows Update

Witam

Jestem posiadaczem Visty Ultimate i mam mały problem. Ostatnio pojawiła mi się ważna aktualizacja funkcji Windows Update. Zainstalowałem ją, po czym okno aktualizacji przypomina teraz to z Windows 7:

48831496.th.jpg

Wszystko pięknie, ładnie, ale jest problem. Wszystkie aktualizacje jakie mi się pojawiają nie są wyświetlane na liście (pisze, że są dostępne, ale nie ma ich na liście):

81717532.th.jpg

Chciałem sobie zainstalować dodatki Ultimate Extras, ale nie potrafię ich wybrać, zresztą jak wszystkich innych aktualizacji (nie ważne czy są ważne czy opcjonalne)

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

Zrestartować system próbowałeś ?

W Windows 7 nie ma listy dostępnych aktualizacji.System je pobiera i dopiero w fazie instalacji wyświetla ich nazwę.Być może Vista przejęła ten wariant od 7.

Dziwi mnie też to, że pisze brak dostępnych dodatków, a niżej że jest dostępnych 6. (pierwsza fota)

Ale to są aktualizacje opcjonalne…dżwięki…itp.

ale z ważnymi aktualizacjami jest tak samo…

A możesz podać coś więcej o tej pierwszej ważnej aktualizacji ?

beztytuule.th.jpg

KaMiLiOnAiRe , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Próbowałeś skorzystać z opcji Przywróć ukryte aktualizacje?

To raczej nie zadziała,jeżeli aktualizacje są ukryte to system ich nie pokazuje,komunikat systemowy mówi o tym że “System Windows jest aktualny”.

Spróbuj odinstalować tę aktualizację “Windows Update Agent” i zobacz co się będzie działo.Możliwe że trzeba będzie ją ponownie zainstalować.

W ostateczności można zresetować WU,ale link do tej metody podam jak inne sposoby zawiodą.

nie potrafię odinstalować tej aktualizacji, nie ma jej na liście w Programy i funkcje.

Jest,kliknij opcję:“pokarz zainstalowane aktualizacje”.Na tej liście ją znajdziesz.

Heh, ja mam identyczny problem. Posiadam Vistę Ultimate x64. Miałem ukryte opcjonalne aktualizacje, między innymi pakiety językowe i coś tam jeszcze. Teraz gdy biorę opcję “przywróć ukryte aktualizacje”, to niczego tam nie ma, pusto:/ Podejrzewam, że MS walnął jakąś gafę z tym nowym Agent Windows Update (nie da się go odinstalować). Nic, chyba trzeba czekać na rozwój wypadków… może MS wyda jakąś stosowną poprawkę…

U mnie jest podobnie też pokazuje ciągle że system Windows jest aktualny raz miałem tylko przypadek że pobrało mi aktualizacje jak nacisnąłem “wyszukaj aktualizacje” z tego co wiem powinno tom być zrobione automatycznie bo tak mam ustawione.Przywróć ukryte aktualizacje u mnie działa widać te aktualizacje których nie chciałem instalować mam Vista HP.Ogólnie chyba nie ma się co dziwić w końcu to Vista i czeka nas jeszcze wiele niespodzianek :lol:

Pozdrawiam

Dodane 19 paź 2009, o 12:06

U mnie jest podobnie też pokazuje ciągle że system Windows jest aktualny raz miałem tylko przypadek że pobrało mi aktualizacje jak nacisnąłem “wyszukaj aktualizacje” z tego co wiem powinno tom być zrobione automatycznie bo tak mam ustawione.Przywróć ukryte aktualizacje u mnie działa widać te aktualizacje których nie chciałem instalować mam Vista HP.Ogólnie chyba nie ma się co dziwić w końcu to Vista i czeka nas jeszcze wiele niespodzianek :lol:

Pozdrawiam

To mi pomogło pomoze i wam

http://support.microsoft.com/kb/971058/pl

http://download.microsoft.com/download/ … t50202.msi