Problem z aktualizacjami win 7 x64

Witam

Kupiłem, zainstalowałem i aktywowałem windowsa 7 home premium sp1 x64 i mam problem, ponieważ nie mogą się pobrać aktualizacje, żadne, wyskakuje błąd 8024001b

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-update-error-8024001b#1TC=windows-7

automatyczne narzędzie do rozwiązywania problemów nic nie daje

Proszę o pomoc

Masz podaną odpowiedź w linku który sam podałeś :wink:

Poczekaj na zakończenie aktualizacji Agenta Windows Update. Jeżeli problem w ciągu kilkunastu minut nie ustąpi samoczynnie, wówczas zainstaluj ręcznie KB3075851.

caly czas jest okienko: trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze

Wyłącz czasowo usługę Windows Update. Wejdź do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i usuń całą jego zawartość. Następnie usuń  z katalogu  C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore plik DataStore.edb oraz całą zawartość katalogu Logs. Uruchom ponownie usługę Windows Update.

Rrestart komputera. W celu większego bezpieczeństwa zamiast usuwać katalog można zmienić jego nazwę i po wykonaniu wyżej opisanych czynności usunąć.

dalej się nic nie dzieje… chyba zostaje mi zainstalować inną kopie 7 i aktywować kluczem

Zostaw komputer z włączonym WU na godzinę, dwie. W 5 min aktualizacji ci nie wyszuka bo M$ ma przeciążone serwery przez tą całą 10.

godzina czasu i dalej trwa wyszukiwanie aktualizacji… coś mi się to nie podoba…

Mówiłem że to trochę potrwa. Teraz kiedy wszyscy aktualizują systemu do win 10 serwery nie wyrabiają.

win 10 jest za darmo przez rok ? a później co ?

Przez rok można za darmo zaktualizować. Jeśli zaktualizujesz w tym czasie, masz za darmo licencję dożywotnią.

powróciłem do windowsa 7 i dalej mam problem z wyszukaniem pierwszej aktualizacji ;/ parę dni próbuję i nic po parę godzin ;/ jakieś pomysły ?

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie było zainstalowanie programy antywirusowego 360 Total security.

W tool boxie ma przycisk “patch up” i pobiera sobie sam wszystkie aktualizacje windows, śmiało można wyłączyć całkowicie w usługach windows update, defendera i windows driver foundation(to ten od hosts i mielenia dyskiem :))…

  Automatycznie pobiera wszystkie łatki bezpieczeństwa, a inne możesz zaznaczyć ręcznie…po 3 godzinach od świeżej instalacji miałem już wszystko zainstalowane.

 

A tak po za tym polecam 360 Total Security —