Problem z aktualizacjami Windows Update

Witam, jestem od paru dobrych lat posiadaczem laptopa HP Pavilion - 15-bc402nw. Używam systemu Windows 10.

Ostatnio podczas zamykania systemu komputer próbuje wykonać aktualizacje, której nie jest w stanie ukończyć. Na koniec wyświetla napis „Nie można ukończyć instalacji aktualizacji, wycofywanie zmian” W ustawienia Windows Update pokazują taki obraz: Screenshot z Windows Update - Album on Imgur

Próbowałem już rozwiązać problem na własną rękę z poradników znalezionych w internecie, użyłem także narzędzia Windows Update Fixer ( https://winupdatefixer.com ), lecz nic nie pomogło. Wczoraj wykonałem także format obydwu dysków, lecz o dziwo, problem nadal występuje.

Proszę o pomoc, z góry dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

Przydałaby się informacja jakie KB próbuje się zainstalować a nie może, być może to aktualizacja Bitlockera, jaką można olać i ukryć.

Jak nie formatowałeś partycji systemowej, to taki zabieg jedynie minimalnie pozwoli rozszerzyć partycję używaną przez Bitlocker (jakby ukrycie aktualizacji wywołało błąd o braku krytycznych poprawek).

KB aktualizacji widać na screenshocie który zamieściłem na imgurze. Formatowałem partycję systemową.

Żeby poprawić wyszukiwalność problemów na forum/z Google dla innych, najlepiej wpisywać takie rzeczy do treści posta, zamiast odsyłania do screena.

Widać tam 5 aktualizacji, której z nich system nie może zainstalować?

Nie mam pojęcia z którą ma problem, aktualizują się wszystkie naraz

Wybierz „Wyświetl historię aktualizacji”, tam będzie informacja o pomyślnej lub niepomyślnej instalacji obol każdej z aktualizacji.

Czy to oznacza ze wykonałes ponowną czystą instalacje poprzez MCT ze strony
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
I dalej ten problem występuje?

Dokonałem formatu poprzez ustawienia Windows 10.

image

Dzisiaj znowu ponownie uruchomiłem komputer w celu instalacji aktu. W historii jednak nie pokazuje żadnych błędów, pomimo tego że znowu wycofywał zmiany. Zauważyłem jednak, że informuje o pomyślnym przebiegu jednej z 4 aktualizacji (KB5033052), która pomimo tego cały czas widnieje na liście Windows Update.

Zajrzyj tu.

Powinny tu być zarejestrowane wszystkie udane i nieudane aktualizacje

Gdy wybierzesz własciwa datę i klikniesz na któreś z kółek lub trójkatów ( u mnie jest ok wiec tylko to) to wyswietlą ci sie informacje o aktualizacjach.
Gdy podwójnie klikniesz na wybrana pozycje to zobaczysz w przypadku nieudanych, być moze numer błędu aktualizacji.
Jesli chcesz dokładniejszych informacji to zajrzyj tu.

Możesz użyć takze SetupDiag. Jesli zadziała ( nie zawsze to robi) to może w logu wykazać gdzie tkwi błąd ( zobacz w SetupDiagResults.log )

PS. Zajrzyj tu