Problem z aktualizacjami

Witam mam problem w gdy Klikam na ikonkę wyłączenia komputera mam aktualizuj i uruchom ponownie i zamknij i aktualizuj jednak gdy klikam któraś z tych opcji to komputer się RE startuje lub zwyczajnie zamyka bez aktualizacji

To druga droga. Jest trzy.
Pierwsza, to panel windows update Widzisz, że masz aktualizację, klikasz. Pobiera się, instaluje i po zakańczeniu wyskakuje okienko Uruchom komputer ponownie, druga opcja jest OK i trzecia uruchom później.
Gdy klikniesz OK, bo coś robisz jeszcze i chcesz pozapisywać, to po zapisaniu i wyłączeniu innych programów klikasz w Zasilanie i masz tam kilka opcji zamknięcie restartu i zaktualizowania itd. Korzystasz, bo wpierw kliknąłeś OK.
Najlepiej korzystać od razu w uruchom komputer ponownie na panelu windows update. Gdy będzie firefox otwarty, to po aktualizacji i uruchomieniu - system otworzy się ze stroną FF.
Chociaż to, co robisz powinno zadziałać poprawnie, to coś tam mogło się poprzestawiać w opcjach uruchamiania, nawet w rejestrze gdzieś.
Może w autostarcie masz jakiś program, choćby avast i po prostu psuje aktualizacje - no, sam wiesz, co tam masz.
Jeśli w windows update jest wciąż ta aktualizacja, to wpierw sprawdź, czy coś może w autostarcie zagrażać aktualizacjom.
Nic nie wiedząc – można książkę napisać, a nie naprawić sytuację. Opisz wszystko, co tam masz.