Problem z aktualizcją Visty (pasmo nie powodzeń)


(Student Dk) #1

witam, otóż myślałem że po prostu to zwykły błąd do których przyzwyczaiłem się od czasów mego W2K ale to już staje się nudne otóż już chyba 18raz przy wyłączaniu mego W2K8 (Win Vista Server SP2) instalują się aktualizacje ale po ponownym uruchomieniu nie ma znanego ekranu z napisem "trwa konfigurowanie aktualizacji etap 1/3", próbowałem bez pośrednio z okna update ale wywala za każdym razem błąd, a teraz co gorsza mieli dyskiem chociaż przepościłem go przez TuneUP 08 FULL oraz DiskMagic Trial (O&O nie działa bo wywala że to ponoć server^^). Bardzo bym prosił o jakąś rade, bo sam już nie wiem co robić a format mi nie bardzo by się widział gdyż na moim potężnym dysku 80GB mam tylko jedną partycje a na niej Viste, Filmy, Muze, Dokumenty a komputer nie posiada nagrywarki więc nie mam jak za bardzo zrobić kopi zapasowych. (tak w dzisiejszych czasach mam tylko DVD-ROM 4x) z góry dzięki za pomoc.

Oczywiście screeny z felernymi aktualizacjami jak i kodem błędu również zamieszczam:

http://zapodaj.net/5717b9f826cc.jpg.html

http://zapodaj.net/23940f780e28.jpg.html


(Damgora) #2

Jesteś pewny, że to Vista? Aktualizacje są do Windows Server 2008 (poza tym nie ma takiego czegoś jak Windows Vista Server SP2, a pirackich przeróbek nie obsługujemy...)

Znajdź w Pomocy hasło 'Windows Update error 80070490' - powinien być tam opis i instrukcja rozwiązania problemu (po angielsku)

edit:

znalazłem też artykuł tej samej treści w necie: http://windows.microsoft.com/en-GB/wind ... r-80070490

i inna stronka http://www.microsoft.com/communities/ne ... 9a0012&p=1


(Student Dk) #3

Ja NIE jestem piratem!!!


(Damgora) #4

Ja nie stwierdziłem, że jesteś piratem po prostu ta ('Win Vista Server SP2') nazwa trochę nie odpowiadała temu jak teraz opisałeś system. Fakt, że Vista i Server 2008 to bliskie rodzeństwo i może da się Server (niemal) zamienić w Vistę.

W każdym razie system zbiera updaty dla wersji Server i pewnie bliżej mu do niej niż do Visty, więc nazwanie tematu 'Problem z aktualizacją Visty' i wymyślanie własnych nazw dla systemu robi jeszcze większe zamieszanie.

Dobrze chociaż, że wyjaśniłeś o co chodzi.


(Student Dk) #5

Po pierwsze dzięks za linki, po zastosowaniu się do tego co pisali, zrobiłem reset pc i update normalnie mi już wrzucił :wink: na przyszłość będę pamiętał by nazywać system po imieniu :wink: