Problem z aktualizowaniem biosa w wersji win 7 64 bit

Witam,

 

Potrzebuje zaktualizować bios w laptopie acer extensa 5620z. Znalazłem kilka na necie 1,35 bios tylko problem tkwi w tym że nie mogę zaktualizować, wyskakuje mi flash.sys fail… Ktoś wie może jak sie z tym uporać ? Mam win 7 64 bit. Z góry przepraszam jeżeli temat sie powtorzył ale kupiłem sobie o 2 gb ram więcej i jak podłącze 4 gb to mi sie laptop nie włącza czytałem i podobno jest to starym biosem może ktoś pomoże w potrzebie :wink:

A masz teraz starszą wersję BIOSu niż 1.35?

Raczej nie bo laptop ma juz jakieś 6 lat. A jak to mogę sprawdzić ? Podczas uruchomienia laptopa w biosie ?

oficjalne pliki z biosem masz na stronie producenta. a czy ten program to jest wersja do flashowania na windowsa, czy dosa? jeśli na windowsa to czy nie wymaga 32bitowego systemu?

Właśnie wymaga 32bitowego systemu. Tutaj gościu opisał jak sobie z tym poradził: http://www.sevenforums.com/hardware-devices/43080-flashing-bios-acer-extensa-windows-7-64-bit.html

Na windowsa i właśnie w tym tkwi problem że jest ona na wersje 32 i co teraz mam zrobić przeinstalować na wersje 32 czy da sie to jakoś inaczej zrobić ?

Marszalkowsky

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie mogę znaleźć opcji edytuj :slight_smile: I na jaki temat mam to zmienić ?

Czyli wynika z tego że mam zrobić to z cd albo z usb przez dosa ? Bo nie bardzo ogarniam język angielski na tym poziomie i ciężko mi zrozumieć jak to opanować :slight_smile: Z gory przepraszam za mój nie ogar :wink:

Dodam że nie cd-rom mi nie działa. Windowsa instalowałem z pendriva

Agaton napisał Ci w jaki sposób edytować post i tytuł, masz pełną instrukcję.

Na taki, który mówi wstępnie o problemie.