Problem z aktualizowaniem stron WWW w LAN-ie

Więc od początku. Jestem w LAN-ie. Od kilku dni mam problem, którego wcześniej nie miałam. Otóż nie widzę aktualizacji swojej własnej strony www. Nowe podstrony widzę, natomiast aktualizacji starych stron - nie. Nawet po usunięciu strony, nadal ją widzę! Zgłosiłam to adminom sieci, którzy ciągle coś grzebią na serwerze, ale oni twierdzą, że z serwerem wszystko w porządku, że gdybym miała rację, to nie widziałabym też innych aktualizacji, np. Onetu itp. Niestety, problem jest nadal. Nie tylko ja nie widzę owych aktualizacji swojej strony, ale tez nie widzi ich NIKT z mojej sieci! Natomiast poza siecią, wszystko jest ok, ci, którzy mają modemy bądź też są w innych sieciach, aktualizacje mojej strony widzą jak należy.

Przypuszczam, że admini sami nie wiedzą co mają, zrobić, więc jeśli ktoś z was wie, jaki może być powód tych “zakłóceń”, to niech napisze.

Może jak będą mieli “gotowca”, to wreszcie coś zrobią.

Tylko proszę, nie piszcie, że mam wyczyścić wszystko, co dotyczy przeglądarki, bo juz to dawno zrobiłam. Zresztą tak jak pisałam, nie tylko ja, ale też pozostali ludzie z sieci, mają ten sam problem.

Zna się ktoś na tym?

No juz tylko WY mi zostaliście :slight_smile:

Pewnikiem sieć LAN korzysta z serwera PROXY i to jest jego wina skoro poza siecią jest wszystko OK.

wlaśnie miałem to samo i tak jak kolega fiesta stwierdził wina jest tylko po stronie serwera proxy nalezy go wyłączyć i strone odświerzyć w wyszukiwarce :wink: :wink:

Dzięki za podpowiedź.

Zadzwoniłam do adminów sieci i faktycznie, sieć korzysta z serwera proxy.

Ale to nie jest koniec moich problemów, bowiem panowie admini zawzięcie twierdzą, że to nie ma nic wspólnego z moim problemem, jak argument podają fakt, iż sieć już od 2 lat korzysta z serwera proxy, więc skoro wcześniej nic się nie działo, to i teraz TO właśnie nie może być powodem. Nie mam już do nich siły :frowning:

Znów padają te same argumenty, że gdyby tak było, to i na WP i na Onecie i na innych serwisach, które są ciągle aktualizowane - nie widziałabym aktualizacji :frowning:

Help!

Niech ktoś wyjaśni (ale tak łopatologicznie), jaki związek z moim problemem ma korzystanie przez LAN z serwera proxy?

Przykro to pisać, ale jak im się tego dokładnie nie wytłumaczy, to nadal będą upierać się przy swoim.

Liczę na WAS, bo już naprawdę brak mi siły i nerwów :frowning:

Istota działania serwera proxy jest następująca:

Żeby przyśpieszyć działanie internetu wewnatrz sieci serwer proxy zapisuje oglądane strony i następnym razem gdy ktoś wejdzie na taką przeglądaną wcześniej stronę ładowana jest ona z serwera proxy w sieci a nie z serwera na którym została zamieszczona. Najwidoczniej Twoja strona nie jest odświeżana na proxy (z nieznanych mi przyczyn). Rada skasować całkowicie Twoją stronę z proxy i niech załaduje się ponownie. Spytaj się czy Twój dostawca nie oferuje możliwości zamieszczenia www na swoim serwerze (w ramach płaconego abonamentu). Jeżeli zamieścisz tam swoją stronkę również powinno to rozwiązać problem.

no ale jedno trzeba pamietać ze powinien byc podany adres ip lub serwer do proxy tak jak tu zobacz http://banita.pl/konf/proxy.html tak abys zawsze mógł to wyłaczyc lub włączyć :wink: :wink: