Problem z aktywacją GTA Trylogy Definitive Edition na steam!

Cześć, kupiłem sobie GTA trylogy definitive edition na eneba.com i nie mogę jej aktywować na steamie.
Jak wprowadzę klucz to pojawia się coś takiego: STEAM PROBLEM 1

Jak kliknę w zakończ to okienko gaśnie i po chwili wyświetla się takie okienko:
BŁĄT STEAM 2

Dodam, że internet śmiga jak należy. Inne gry na steam też.
Jakiś pomysł co może powodować ten problem?

Jakieś lokalnie przeciążenia serwerów Steam na terenie Polski?

https://downdetector.com/status/steam/

Co do klucza to upewnij się, że nie masz tego kupione jako preorder/prezent lub wersje legacy (skasowaną do kupna dla nowych userów) - jak kupiłeś klucz do wersji legacy to się sam wkopałeś za mało czytając opis „produktu”.

Bardzo opcjonalnie za szybko klikałeś aktywację remasteringu gry i zonk pojawił się dopiero na errorze połączenia sieciowego i stąd kolejny zonk czemu kolejny raz wpisywany klucz nie działa.

Kupiłem coś takiego:


Czyli prawdopodobnie jest to kwestia tych serwerów steam w polsce.

Trochę dziwnie wygląda data gry z 2013, jakby eneba wiedziała, że 7 lat trwał remastering i jakaś opinia z marca.

Możliwe, że na chwilę gra wyleciała też ze Steam i klient daje errory połączenia zamiast ‘gra nie istnieje’:

Rockstar dał ciała i chciał dorobić na remadterze
https://www.cdaction.pl/news-65033/gta-trilogy-niedostepne-na-pecetach-padly-serwery-rockstar-games-launcher-gry-czasowo-wycofane-ze-sprzedazy.html

Rockstar Laucher już działa. Tzn mogę się zalogować i odpalić np GTA 5, ale GTA Trylogy dalej wyskakuje ten sam komunikat. No cóż poczekam parę dni może odblokują grę na steam i sobie pogram.

Ja się dziwie że ludzie chcą kupować tą siekierezade ;\ i to jeszcze za taką kasę ;] toż to jest gniot większy niż org

Kurde no niby odblokowali, a ja dalej nie mogę pobrać sobie GTA Trylogy. wyskakuje mi ten sam błąd co wcześniej. Myślicie, że to wina Staema czy tej całej eneba.com, na której zakupiłem grę?

Kupiłeś klasyczną trylogię a nie wersję zremasterowaną. Widocznie już klasyczne części na swoim koncie steam posiadasz. Aktualnie można kupić wersję zremasterowaną tylko na Rockstar Launcher.

Nie wprowadzaj w błąd.
Wersja zremasterowana była dostępna też na Steam, ale zdjęto ją szybko bo zawierała za dużo bugów.

Hej, a próbowałeś aktywować ten klucz w aplikacji Rockstar Game Club ?

Próbowałem, wyskakiwało, że kod już wykorzystany. Nie mam jak wstawić screena do coś znowu socialclub niedomaga.

To reklamuj w takim razie

W takim razie wersja zremastrowana została usunięta ze steama tuż przed premierą. Po premierze jej strona w sklepie nie jest widoczna.

Co do zakupu to patrząc na screena, autor zakupił „Gta Trilogy” a nie „GTA Trilogy The Definitive Edition”. Cena może być myląca bo wydawca wycofał ze sprzedaży klasyki i ich cena poszła w górę.