Problem z aktywacją Office 2007 Home & Students

Dawno temu kupiłem Office 2007 Home & Students. Była to wersja box na 4 stanowiska. Instalowałem ją na różnych komputerach pewnie nawet więcej niż 4 razy. Z tym że tych komputerów już nie używam. Dziś zainstalowałem na nowym komputerze z Windows 10. Instalacja poszła OK. Natomiast mam problem z aktywacją. Aktywacja automatyczna się nie powiodła - komunikat że liczba aktywacji przekroczyła limit przypisany do klucza. Nie można aktywować rzekomo telefonicznie bo jest komunikat że tej wersji już nie obsługują. Macie jakieś pomysły jak aktywować ten office. Na pewno nie jest zainstalowany na więcej niż 4 komputerach [moim zdaniem jest zainstalowany na 2 innych komputerach (jeden w serwisie + 1 latop, który pożyczyłem komuś) + 1 był zainstalowany na trzecim ale tam wykasowałem Windowsa bez odinstalowania czegokolwiek i zainstalowałem chrome os].

Dzwonię do Microsoftu, ale nie mogę się przebić. Być może za wcześnie.

Tak się zastanawiam czy ta licencja pozwalała go zainstalować 4 razy czy też nieskończoną liczbę razy pod warunkiem usunięcia poprzednich instalacji. I jak Microsoft poznaje że usunąłem jakiegoś office. W momencie użycia odinstaluj czy jakoś inaczej ?

Wydaje mi się, że usuwanie klucza następuje przy odinstalowywaniu aplikacji, reinstall systemu nie da tego efektu bo on tylko wywala partycje bez niczego. Serwer dostaje info, że jedna instancja licencji została zwolniona i można ponownie użyć. Wg mnie jedyne co to infolinia może pomóc.

Nie chcą odbierać. Pewnie pracują od 9-10 ?
W sumie mogę również usunąć z latopa (każe osobie której pożyczyłem odinstalować) ale nie wiem czy to pomoże i automatyczna aktywacja pójdzie.

Kiedyś słyszałem że on pamiętają aktywację tylko parę miesięcy, ale widocznie to nieprawda.

Musisz zadzwonić w godzinach pracy lokalnej infolinii. Pod koniec marca miałem problem z aktywacją MSO2007 i kontakt z infolinią problem rozwiązał :slight_smile:

A te godzimy zaczynają się o ?

Nie ma o tym informacji :slight_smile: OIDP to w dni powszednie od 9-tej :wink:
https://www.microsoft.com/pl-pl/contact.aspx?SilentAuth=1