Problem z aktywacją Office

Witam,

Posiadam zakupiony pakiet Office Professional Plus 2010.

Był ostatnio zainstalowany na dwóch komputerach, czyli tylu ile obejmuje licencja.

Teraz zainstalowałem go z tego samego kodu na trzecim komputerze, a na poprzednik komputerze takowy pakiet odinstalowałem.

Teraz kiedy na trzecim komputerze chce aktywować produkt przez internet jestem powiadamiany o tym że licencja przekroczyła ilość aktywaowań.

Na infolini powiadomili mnie o tym samym.

Co mam zrobić jeżeli teraz aktywowany produkt jest tylko na jednym komputerze, na drugim odinstalowany?

Istnieje możliwość resetu aktywacji kodu?

Masz licencję OEM ,czyli zostało przypisane do danego komputera dlatego nie możesz aktywować na innym,

w twoim przypadku dwa komputery i do nich jest przypisane.

Zalety i wady modelu OEM

Zalety: oprogramowanie OEM jest znacznie tańsze od oprogramowania typu BOX.

Wady: przypisanie oprogramowania do jednego komputera lub jego części. Uniemożliwia to ponowną instalację oprogramowania na nowszym sprzęcie zakupionym przez użytkownika tego oprogramowania.

To jest kupiona wersja BOX (mam pudełko z kodem i płytą) :expressionless: .

Dzwoniłeś na infolinię Microsoftu? Logicznym by było tak najpierw zrobić.

Pisałem o tym.

No to zadzwoń jeszcze raz i im wyjaśnij konkretnie, że odinstalowałeś z innych komputerów i chcesz mieć to na jednym, ale nie możesz. Bym jeszcze im wspomniał że z legalnie kupionym softem jest większy problem niż z piratami jak widzisz, więc to pewnie Twój ostatni od nich kupiony program. Może to poskutkuje, bo w sumie taka prawda.

Możesz mi podać takowy numer, żebym mógł porozmawiać z człowiekiem który umie Polski ?

Ja dzwoniłem na automat.

801 802 000 lub 22 594 19 99

w godzinach 8-20 w dni robocze. Opłata za połączenia według stawek Twojego operatora

ok dzięki wielkie! :slight_smile:

zobaczymy jutro co się wykombinuje

Jeżeli przebijesz się przez wstępną weryfikację to podawaj, że masz licencję BOX. Zaznacz, że z poprzedniego sprzęty oprogramowanie zostało usunięte lub sprzęt uległ zniszczeniu. Upewnij się też, że masz odpowiednią licencję - sprzedawcy różne rzeczy oferują i przedstawiają.