Problem z aktywacją Office

(bibut) #1

Witam,

Posiadam zakupiony pakiet Office Professional Plus 2010.

Był ostatnio zainstalowany na dwóch komputerach, czyli tylu ile obejmuje licencja.

Teraz zainstalowałem go z tego samego kodu na trzecim komputerze, a na poprzednik komputerze takowy pakiet odinstalowałem.

Teraz kiedy na trzecim komputerze chce aktywować produkt przez internet jestem powiadamiany o tym że licencja przekroczyła ilość aktywaowań.

Na infolini powiadomili mnie o tym samym.

Co mam zrobić jeżeli teraz aktywowany produkt jest tylko na jednym komputerze, na drugim odinstalowany?

Istnieje możliwość resetu aktywacji kodu?

(Lechoslawgmer) #2

Masz licencję OEM ,czyli zostało przypisane do danego komputera dlatego nie możesz aktywować na innym,

w twoim przypadku dwa komputery i do nich jest przypisane.

Zalety i wady modelu OEM

Zalety: oprogramowanie OEM jest znacznie tańsze od oprogramowania typu BOX.

Wady: przypisanie oprogramowania do jednego komputera lub jego części. Uniemożliwia to ponowną instalację oprogramowania na nowszym sprzęcie zakupionym przez użytkownika tego oprogramowania.

(bibut) #3

To jest kupiona wersja BOX (mam pudełko z kodem i płytą) :expressionless: .

(cinkibolek) #4

Dzwoniłeś na infolinię Microsoftu? Logicznym by było tak najpierw zrobić.

(bibut) #5

Pisałem o tym.

(cinkibolek) #6

No to zadzwoń jeszcze raz i im wyjaśnij konkretnie, że odinstalowałeś z innych komputerów i chcesz mieć to na jednym, ale nie możesz. Bym jeszcze im wspomniał że z legalnie kupionym softem jest większy problem niż z piratami jak widzisz, więc to pewnie Twój ostatni od nich kupiony program. Może to poskutkuje, bo w sumie taka prawda.

(bibut) #7

Możesz mi podać takowy numer, żebym mógł porozmawiać z człowiekiem który umie Polski ?

Ja dzwoniłem na automat.

(Lechoslawgmer) #8

801 802 000 lub 22 594 19 99

w godzinach 8-20 w dni robocze. Opłata za połączenia według stawek Twojego operatora

(bibut) #9

ok dzięki wielkie! :slight_smile:

zobaczymy jutro co się wykombinuje

(bolivar) #10

Jeżeli przebijesz się przez wstępną weryfikację to podawaj, że masz licencję BOX. Zaznacz, że z poprzedniego sprzęty oprogramowanie zostało usunięte lub sprzęt uległ zniszczeniu. Upewnij się też, że masz odpowiednią licencję - sprzedawcy różne rzeczy oferują i przedstawiają.