Problem z aktywacją po aktualizacji z Windows 7

Problem wygląda tak:

beztytuu_5728d101d6b62.jpg

 

Po kliknięciu na “Aktywuj” obok na chwilę pojawia się i znika ikonka ładowania. Zmieniając klucz produktu pojawia się inny błąd. Pomoc techniczna na dobrą sprawę nie pomogła. Windows 7 był aktywowany. 

Czy Windows 7 masz w pełni legalny? Spróbuj aktywacji przez telefon.

Powiedz mi, z jakiej wersji 7 dokonałeś aktualizacji.

Tak, legalny. Klucz próbowałem wprowadzić z naklejki na laptopie. Windows 7 Pro. 

Jak aktualizowałeś to nie powinien Cię prosić o żaden klucz. Niestety z aktywacją W10 nadal są problemy sam niedawno sie o tym przekonałem proponuję Ci jak już wyżej pisałem aktywację przez telefon. Chwila gadki z automatem i po problemie.

Klucz produktu na nalepce nie zawsze jest kluczem właściwym. Często jest to klucz którym można aktywować tylko dany system zainstalowany przez producenta komputera. Właściwy klucz licencji można odczytać z systemu są do tego odpowiednie programy np: http://www.dobreprogramy.pl/Recover-Keys,Program,Windows,13321.html

Musiałbyś ponownie zainstalować Windows 7. Przed tym sprawdź pliki systemowe. Uruchom wiersz poleceń (cmd) jako administrator i wpisz sfc/ scannow. Po przeskanowaniu ponownie spróbuj aktywować system.