Problem z aktywacją systemu i sterownikami do USB 3.0


(Thepiotreg) #1

Witam

Zainstalowałem ponownie na laptopie (Dell Inspiron M5110 z AMD A8) Windows'a 7 Home Premium z CIACH.

Wszystko było ładnie, pięknie do momentu wpisania klucza, wpisałem ten z naklejki pod spodem, nie działał, próbowałem z 3 razy po czym dałem se spokój i nacisnąłem pomiń. Laptop podczas instalacji nie wykrywał mi myszki (USB 3.0) więc podpiąłem ją pod eSATA. Po instalacji zacząłem instalować prawie wszystkie sterowniki (tylko do karty graficznej pobrałem najnowsze), i dalej mi te USB 3.0 nie działało. Spróbowałem jeszcze raz zaktywować system ale wyskoczył mi ten błąd (3.png, http://www.mediafire.com/download/k02fhet29wuubmb/Screeny.rar) no i teraz nie mogę aktywować systemu (3 dni mi zostały) i mam tylko jedno "USB". Na naklejce był Home Premium OA. Spróbowałem zaktualizować sterownik z poziomu menadżera urządzeń ale nie może go znaleźć (1.png, 2.png) (Strona z której pobierałem sterowniki: http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/Product/inspiron-m511r)

___________________________________________________________________________

Proszę bez podawania linków do takich stron.


(Dimatheus) #2

Hej,

Proste - musisz system aktywować telefonicznie - przez Internet nie dasz rady. Przerabiałem to już z Vistą swego czasu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Thepiotreg) #3

Nie mam tam takiej opcji :confused: (3.png)


(rgabrysiak) #4

Cześć,

 

Prawdopodobnie zainstalowałeś inną wersję systemu niż ta, do której klucz posiadasz stąd problem, widoczny na jednym ze zdjęć.


(Dimatheus) #5

Hej,

Musi być - zajrzyj do poradnika z linka - http://support.microsoft.com/kb/950929/pl

Jeśli chodzi o porty USB, to konieczne będzie doinstalowanie sterowników do chipsetu płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(falcon89) #6

Jaki masz w końcu masz model laptopa, napisałeś że masz Dell Inspiron M5110 a ściągasz sterowniki dla M511R, podaj Service tag laptopa (naklejka pod spodem).

 

Zaktualizuj system (głownie chodzi o instalację SP1).


(Thepiotreg) #7

Service Tag: J3QHLP1


(Villy) #8

nie tylko chipsetu - na stronie producenta beda dodatkowe sterowniki do portow usb 3.0


(Dimatheus) #9

Hej,

 

Nie w tym przypadku - laptop ma płytę wyposażoną w chipset A70M, który posiada obsługę USB w wersji 3.0. Sterowniki do USB 3.0 są zatem dostępne w sterowniku do chipsetu płyty głównej.

 

Sterowniki znajdziesz tutaj - http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/ServiceTag/J3QHLP1. Dostępne są w grupie Chipset ->  AMD A70M FCH Chipset Driver.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Thepiotreg) #10

Aktualnie aktualizuje cały system (163 akt.) jeśli się skończy to zainstaluje sterowniki do chipset’u :slight_smile: Teraz mam problem, co powiedzieć jak do nich zadzwonie? że mam laptopa firmy dell i nie umie aktywować windows’a?  


(Dimatheus) #11

Hej,

Nie, aktywacja telefoniczna to rozmowa z automatem. Nic nie musisz mówić - podajesz cyferki i otrzymujesz w zamian klucz do aktywacji systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Thepiotreg) #12

Ej, pomyliłem B z 8 przy aktywacji :smiley: teraz wszystko jest git, jeszcze mnie denerwuje jeden fakt: gdy daje Fn + (głośnik) to nie wyświetla mi się (wskaźnik poziomu dźwięku) coś takiego:http://obrazki.elektroda.pl/2004601000_1319995661.jpg jęsli nacisnę ikonkę głośności na pasku zadań to widać że się zmienia. Wiem mały szczegół ale często denerwuje, wszystkie sterowniki ze strony do tego mam (z tym chipset’em: myślałem że to sterowniki do grafy)


(Dimatheus) #13

Hej,

Generalnie za wyświetlanie takich grafik odpowiada osobny program. Prawdopodobnie chodzi o program Dell QuickSet Application , widoczny w zakładce Application na stronie ze sterownikami.

Pozdrawiam,

Dimatheus