Problem z aktywacja systemu

Witam.Mój kolega ma problem.Kupił laptopa w niemczech i miał tam zainstalowany i aktywowany windows 7 32 bit.Przyjechał do polski i od kolegi dostał windows 7 64 bit ściągniętą z microsofta nie aktywował jej no i wyskoczylo mu że ,Wibdows 7 Komplikacja 7600 ta kopia systemu windows nie jest oryginalna".Po pierwsze czy kod który znajduje sie pod laptopem będzie pasował do polskiej wersji windowsa i czy będzie pasował do 64 bitowej wersji?Proszę o wyrozumiałość gdyż nie mam doświadczenia w pisaniu postów.Z góry dziękuje i proszę o szybką odpowiedź.

Niezgodny język,niezgodna wersja-64 bity.

czyli jak kolega załatwi sobie windowsa 7 32 bitowego niemieckiego to będzie mu smigać?

Jeśli jest to system Windows 7 Ultimate to można przełączać język systemu, natomiast jeśli jest to inna wersja to klucz powinien pasować z 32bit na 32bity. Nie jest dozwolone przechodzenie z systemu 32bit na 64bit w oprogramowaniu typu OEM czyli preinstalowany w laptopie. Kolega może spróbować załatwić sobie polską wersję systemu 32bit i spróbować z niemieckim kluczem produktu dedykowany oprogramowaniu 32bit.

Jeśli nic się nie zmieniło od czasu Visty na korzyść użytkownika, to niestety, ale klucz z niemieckiej wersji nie będzie działał na polskiej

Wielkie dzieki za pomoc