Problem z aktywacją Visty

Mam laptopa HP dv5-1160ew i niestety musiałem zreinstalować Vistę (Home Premium). Podczas instalacji wprowadziłem klucz produktu z pod spodu laptopa i wszystko było dobrze, dopóki nie chciałem aktywować Windowsa. Próbowałem kilka razy, ale za każdym wyskakuje, że klucz produktu jest już używany. Nigdy nie miałem takich problemów.

Co powinienem zrobić? Przecież nie będę kupował nowej Visty. I bądź tu legalny.

Laptop nowy ? czy kupiony z allegro ?.

Proponuję zadzwonić do Microsoftu do Warszawy i wyjaśnić sprawę tel. 225941999.

Babka w Warszawie odpyta cię z numeru seryjnego klucza ( jest obok klucza ) powiedz gdzie kupiłeś laptopa dobrze jak byś miał dane sklepu typu adres i numer telefonu.

Takie rzeczy sie zdarzają.Nic straconego.Tam gdzie klikasz “aktywacja systemu” masz aktywacje telefonicznie.Automat poprowadzi Cię przez proces aktywacyjny.Wszystko jest bardzo proste. :slight_smile:

A ile kosztuje wysłanie do nich SMS, bo jest taka opcja?

Nie ma możliwości wysłania do nich wiadomości SMS. Ten numer który podał sq6fw to numer stacjonarny do MS a jesli dzwonisz ze stacjonarnego to wykręcasz numer 0801308801

Komunikat, który pojawił się Phight3r wyświetla się kiedy aktywowaliśmy Vistę jak dobrze sobie przypominam chyba 10 razy. Sam to miałem, przez kolejne miesiące jak coś mi nie pasowało, na nowo instalowałem system, nie wiedząc, że jest takie ograniczenie. Chodzi tu o to, by jeden klient nie kupił oryginału i tym samym kluczem nie aktywowało np. 50 innych jego kumpli.

Gdy kolejny raz zainstalowałem Windows Vista i chciałem ją aktywować online pojawił mi się właśnie komunikat Klucz produktu jest już używany

Na tym samym panelu zaraz poniżej jest link do zakupu kolejnego klucza, jak ktoś będzie w gorącej wodze kąpany, to MS zarobi na takim gościu podwójnie. Poniżej jest aktywacja telefoniczna, pod numerem 0801308801 i ją należy wykorzystać jeśli mamy oryginalny produkt. Na panelu mamy w 9 grupach po 6 cyfr, które trzeba wprowadzić klawiaturą, po wszystkim gdy poprawne, automat poda nam cyfry w grupach od A do H i je wpisujemy do kolejnych pół. Jeśli nie pomylimy się to pojawi się oznaczenie pomyślnej aktywacji “niebieska naklejka”. Nie sprawdzałem, ale podany telefoniczne klucz daje podobno możliwość tylko 3 krotnej aktywacji, potem znowu trzeba dzwonić.