Problem z aktywacją w Windows 7

Witam. Dostałem laptopa Lenovo G550 z Windows 7 w celu przyspieszenia go, zaktualizowania do Windows 10. 

Jednak aby zaktualizować go do Windows 10 trzeba najpierw zaktywować go i z tym jest problem. Od jakiegoś czasu komputer domaga się aktywacji, zamiast tapety jest czarne tło i napis “Windows 7 Kompilacja 7601 Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna” posiadaczka laptopa twierdzi, że wcześniej nie było tego komunikatu, a system ten jest od zakupu laptopa.

Próbowałem różnych rozwiązań tego problemu, ale spotykają mnie przeróżne błędy, problemy.

Proszę o podawanie rozwiązań, w razie problemów będę informował.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Telefon do Microsoftu i aktywacja telefoniczna. (choć … to trochę dziwne - bo jeśli to był OEM Lenovo - to nie powinien wymagać jakiejkolwiek aktywacji … stąd wniosek - nie znamy wszystkich istotnych informacji).

Błędy nie powinny cie spotykać, bo jeśli laptop ma licencję na win 7 to będzie naklejona na spodzie naklejka z kluczem i edycją systemu. Jeśli jej nie ma to sprawa jest jasna. 

U mnie na laptopie jak miałem Windows 7 home też parę razy wyskakiwał komunikat o nielegalności systemu (Windows 7 OEM DVD kupiony w Vobis - czysta instalacja). Ten system ma problemy z aktywacją i wyszukiwaniem aktualizacji - parę dni temu M$ wydał stosowne łatki, które podobno mają rozwiązywać te problemy.

 

Druga opcja  - system jest nielegalny - na laptopie musi być naklejka (Windows 7 to ostatni system który miał duże naklejki z kluczem aktywacyjnym). Jeśli naklejki nie ma to sprawa jest oczywista.

 

Po przygodach z różnymi Windowsami wybrałem Ubuntu i każdemu polecam to rozwiązanie, jeśli nie korzysta z programów które działają tylko na Windowsie. Jak dzisiaj pomyślę ile kasy wydałem w życiu na Windowsy to mi się w głowie kręci.