Problem z aktywacją windows 10 - microsoft każe powrócić do windows 8.1 i ponownie go aktywować

Cześć, mam pewien problem otóż wraz z zakupem laptopa z windows 8.1 można bezpłatnie przejść do nowszej wersji Windows 10 jednak w moim przypadku proces aktywacji windows 8.1 nie powiódł się i z racji tego, że długo nie pojawiała się w trayu odpowiednia ikona umożliwiająca migrację pobrałem obraz windows 10 z serwera microsoftu i zainstalowałem po czym później okazało się, że nie mogę poprawnie aktywować windows 10 gdyż na serwera MS nie została odnotowana aktywacja Windows 8.1 tyle tytułem wstępu.

 

Na Windows 10 mam już dane których nie mogę utracić w związku z tym, że muszę powrócić na chwilę do windows 8.1 chciałbym Was ekspertów zapytać czy:

 

  1. da się przenieś fizyczny obraz windows 10 na obraz wirtualny i użyć np. hyper-v, virutualbox czy czegoś innego? Pytam bo widzę zagrożenie w tym czy uda mi się w miarę szybko ogarnąć temat powrotu do windows 10.

  2. Może ktoś z Was miał podobny problem i podzieli się spostrzeżeniami plan jest taki:

a) przy pomocy ghosta backup partycji z windows 10 i przeniesie obrazu na 2 partycje

b) przywracanie fabryczne z partycji recovery windows 8.1 mam nadzieję jakimś cudem, że nadal ona jest :slight_smile: Laptop jest firmy ASUS czy przywracanie pozbawi mnie dany które mam na 2 partycji?

c) aktywacja windows 8.1

d) przywrócenie obrazu z windows 10 i jego aktywacja.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i wszelkie wskazówki

Z tego co kojarzę to musisz zainstalować Windows 8.1, wtedy musisz przy pomocy tego syfu z tray-a odpalić aktualizację, poczekać aż się zainstaluje W10, aktywuje. Wtedy teoretycznie będziesz w stanie aktywować tę 10 którą masz, ale… jest jeszcze kwestia tego, że VLK nie aktywuje się na kluczu OEM -nie do końca wiem skąd pobrałeś obraz W10. Ogólnie tak czy siak przed przywróceniem obrazu z kopii zalecałbym wykonanie kopii aktywacji.