Problem z aktywacją Windows 7

Witam

Proszę o pomoc. Dałem komputer do formatu i mam muszę teraz wpisać kod aktywacyjny do systemu Windows 7 Home premium. Szczerze mówiąc nie mogę znaleźć tego kodu, a jak to kupowałem to nie przykleiłem naklejki z kodem na obudowę komputera. I teraz nie wiem co mam zrobić, nie chcę wydać kolejnych pieniędzy na Windows’a, ponieważ wiem że gdzieś w pamięci tego komputera chyba musi być ten kod. Próbowałem odzyskać kod poprzez programy które do tego służą, ale niestety pierwszy program nic nie wykrył, a jak użyłem drugiego to został wykryty kod aktywacyjny, który znalazłem w internecie i go wpisałem do okienka aktywacji. Szczerze mówiąc to nie pamiętam jaki system kilka lat temu kupiłem, ale programy do odzyskiwania kodu aktywacyjnego nie działają może dlatego że to jest nie tak wersja Windows’a, którą kiedyś miałem. Także nie wiem co z tym teraz zrobić, a za 3 dni skończy się okres próbnej aktywacji.

Gdzie by miał być w systemie po sformatowaniu, nie zapisał się pewnie gdzieś w strefie co nie uległa formatowaniu.
Raczej go też nie odczytasz z przywracania plików / danych sprzed formatowania.

Mała szansa, że zapisał się w Biosie / uefi by go odczytało WMIC / RWEVERTHING.

Jak wspomniano usunąłeś dane z dysku, więc nie ma tego klucza - w nowszych systemach operacyjnych wygląda to trochę inaczej (Windows 8/10 zapisuje klucz gdzie indziej). Jak nie masz gdzieś kopii całego katalogu Windows, to raczej nie odzyskasz tego klucza.

1 polubienie

No toś chłopaka pocieszył.:wink:

Witam. nie masz gdzieś naklejkę COA Jeżeli Masz dowód zakupu Możesz spróbować skontaktować się z MS, bardzo możliwe że będą w stanie pomóc

Czyli wychodzi na to, że mam dwa rozwiązania:

  1. Przeszukać cały dom i jakimś cudem może się znajdzie.

  2. Kupić nowy klucz

Na to wygląda. Inna sprawa, że zainstalowany system operacyjny musi się zgadzać z wersją jaka jest przypisana do klucza - czasem niewielkie odstępstwo (rodzaj OEM/wersja językowa) spowoduje, że klucz nie będzie pasować.

1 polubienie

Pierwsze co, to bym dzwonił do Microsoftu i opisał sytuację. Wyjaśnią Ci, jak mechanizm ten działa i wtedy będziesz wiedział, na czym stoisz.

Tak ogólnie, to bez tej naklejki niewiele podziałasz, siódemka nie zapisuje klucza na płycie głównej jak dalsze systemy.