Problem z aktywacją Windows XP

Witam!

Moi rodzice mają oryginalnego XP Home. Problem w tym, że zaczął się “sypać” dysk twardy, a że ja mieszkam daleko, oddali komputer do “szpeca”. Tenże “szpec” wstawił nowy dysk, a co za tym idzie, zainstalował nowy system. Nie przejmował się przy tym małą naklejeczką na obudowie z kluczem seryjnym, tylko zainstalował pirackiego XP Pro. Czy jest jakiś sposób, bym jednak mógł aktywować system przy pomocy klucza rodziców? Oczywiście poza postawieniem na nowo systemu z oryginalnej płytki. W komputerze rodziców mogę zdziałać jedynie tyle, na co mi teamviewer pozwala, czyli w sumie wszystko, jak już system się odpali.

Pozdrawiam.

Nie.

Nie ma takiej możliwości. Legalnie możesz aktywować wersję która była uprzednio instalowana na komputerze rodziców czyli Windows XP Home Edition.

nie da rady, i prawdopodobnie nie obędzie się bez ‘zgrzytów’ jeśli był to system oem (wymiana dysku liczona jest jako ‘zmiana konfiguracji’ i ponowna aktywacja bez tel do ms może nie przejść)

To akurat mały problem by był. Dobra, w takim razie rodzice muszą poczekać, aż się znów w domu pojawię.

Dzięki.

Niepotrzebnie straszysz. Jeśli zmianie uległ dysk twardy to na 99% aktywacja systemu przez internet się powiedzie. Przerabiałem to setki razy (nawet w tej chwili mam takowy przypadek na biurku).

:roll: