Problem z aktywacją Windows XP


(Rastaluka) #1

Witam!

Moi rodzice mają oryginalnego XP Home. Problem w tym, że zaczął się "sypać" dysk twardy, a że ja mieszkam daleko, oddali komputer do "szpeca". Tenże "szpec" wstawił nowy dysk, a co za tym idzie, zainstalował nowy system. Nie przejmował się przy tym małą naklejeczką na obudowie z kluczem seryjnym, tylko zainstalował pirackiego XP Pro. Czy jest jakiś sposób, bym jednak mógł aktywować system przy pomocy klucza rodziców? Oczywiście poza postawieniem na nowo systemu z oryginalnej płytki. W komputerze rodziców mogę zdziałać jedynie tyle, na co mi teamviewer pozwala, czyli w sumie wszystko, jak już system się odpali.

Pozdrawiam.


(falcon89) #2

Nie.


(Pablo79) #3

Nie ma takiej możliwości. Legalnie możesz aktywować wersję która była uprzednio instalowana na komputerze rodziców czyli Windows XP Home Edition.


(Walkiria 84) #4

nie da rady, i prawdopodobnie nie obędzie się bez ‘zgrzytów’ jeśli był to system oem (wymiana dysku liczona jest jako ‘zmiana konfiguracji’ i ponowna aktywacja bez tel do ms może nie przejść)


(Rastaluka) #5

To akurat mały problem by był. Dobra, w takim razie rodzice muszą poczekać, aż się znów w domu pojawię.

Dzięki.


(SilberPunkt) #6

Niepotrzebnie straszysz. Jeśli zmianie uległ dysk twardy to na 99% aktywacja systemu przez internet się powiedzie. Przerabiałem to setki razy (nawet w tej chwili mam takowy przypadek na biurku).

:roll: