Problem z aktywacją Windows XP


(hatezit) #1

Witam,

Wiem, że to banalny temat i sam dziwie się, że taki zakładam, choć przed założeniem szukałem w necie i jedyne rozwiązanie jakie znalazłem, to grzebanie w rejestrze, a tego nie chce. Nie boję się, tylko wolę użyć innych kroków.

Dziś postanowiłem na nowo zainstalować Windowsa XP. Wszystko grało pięknie. Sterowniki zainstalowane i przychodzi krok na aktywacje. Do tej pory nie miałem z tym problemu, po prostu klikałem pomiń rejestrację i wykonaj tylko aktywację i ok. Dziś niestety po wielu próbach nie mogę zaktywować systemu. I co mi da, że zadzwonię do Microsoft, skoro XP nie jest wspierany. Nigdy od kupna oryginalnej wersji nie zarejestrowałem się produktu.  Teraz nie wiem, czy to mój błąd?

Jak możecie mi poradzić?


Problemy z WU w XP oraz pocztą w Office 2003 - ciągły tryb offline
(SebaKomp) #2

Nie próbowałeś aktywacji przez Internet?


(hatezit) #3

 

To na początku robię, gdy wyskakuje okienko niebieskie i zaznaczam, że pomiń rejestrację i aktywuj. Ale chyba wiem już czemu nie mogę aktywować. Po instalacji sterów, zainstalowałem SP3 i dopiero chciałem aktywować. Zawsze robiłem przed instalacją SP3. Tylko jak teraz usunę SP3, to nie wiem, czy nie będę miał błędów podczas ponownej instalacji tego dodatku. A płytę oryginalną mam z SP1.


(kuba3351) #4

SP3 nie ma na na to wpływu, mam tylko wątpliwości czy serwer aktywacji internetowej jeszcze działa.


(Drobok) #5

Aktywować xp przez internet można było określoną ilość razy z tego co pamiętam. Spróbuj telefonicznie, tam jest bot więc nie powinno być problemów.


(hatezit) #6

I zrobiłem na nowo. Tym razem zrobiłem po staremu i niestety. Pisze, że nie można nawiązać połączenia w trybie on-line mimo, że jest internet. Tylko teraz, te numery telefonów są aktualne. Nie chce aby mi rachunek przyszedł na kolosalną kwotę. Rok temu nie było problemu ( Tak dokładnie w lutym 2015r), teraz jest.


(rgabrysiak) #7

@hatezit nie wiem czemu tak się wzbraniasz przed aktywacją telefoniczną, chwila i po krzyku.


(hatezit) #8

I dokonałem aktywacji przez telefon i na pewno nie jest ten, który widnieje po wybraniu lokalizacji. Tylko pytanie, czy teraz tak zawsze będzie, gdy po formacie będę musiał dzwonić, aby zaktywować?


(Longhorn2009) #9

Zrób sobie kopie aktywacji i po formacie przywrócić bezproblemowo.


(hatezit) #10

A skąd będę miał pewność, że zadziała, gdy znowu będzie inny numer seryjny (chodzi o numer, który podaje się konsultantowi)?


(fiesta) #11

To zrób sobie obraz po świeżej instalacji i aktywacji. Po odtworzeniu obrazu będziesz miał aktywowany system i nie będziesz musiał zadawać setki  zbędnych  pytań które się tutaj pojawiły :slight_smile:


(hatezit) #12

Na obraz to już jest za późno, bo  zainstalowałem sobie programy:) Ale racja, non stop pytać się na forum o aktywację, może być już męczące.


(sfirecki) #13

Wczoraj zakładałem WinXP Pro na loptopa Della. Cała instalacja i system działa bez problemów.  Mam płytkę z SP1 więc kiedyś można było nacisnąć

tylko na Windows Update i SP3 już się ściągało. Teraz otwiera się komunikat na stronie, że taka strona nie istnieje. Teraz trzeba zainstalować i ściągnąć z sieci SP3. Po instalce SP3 i naciśnięciu Windows update już otwiera się strona microsoftu i updaty ściągają się jak trzeba. Na pasku przy zegarze pokazuje się komunikat, że jest 30 dni na rejestrację/aktywację WinXP. Po ściągnięciu update pokazuję się jeszce drugi komunikat czy produkt jest oryginalny. Po naciśnięciu i wybraniu opcji o aktywacji WinXp za chwilę miałem komunikat, że produkt jest ok i komunikat przy zegarze znika.


(Longhorn2009) #14

Jeśli potrzebujesz kopii oryginalnej CD Della z XP Pro PL już z SP3 to daj znać na PW. Gdy wgrasz system z płyty Della, gdy taki też system miałeś fabrycznie nie będzie on wymagał już aktywacji ani podawania klucza.