Problem z aktywacją Windowsa

(system) #1

Elo , mam oryginalnego Windowsa Viste , i pierwszy raz aktywowałem go dzwoniąc do Microsoftu , i później po każdym formacie dysku aktywował się automatycznie online , ale po ostatnim formacie , nie aktywował się sam i piszę że klucz jest zły , wpisywałem go ponownie i piszę że jest już on używany , nie chce mi się robić kolejnego formatu , albo dzwonić znowu do Microsoftu , może coś poradzicie ?

PS. Reinstal Windowsa też nic nie pomógł

(Gregorsi) #2

Kolejny format nic nie da, zadzwoń do ms i aktywuj, czego się boisz, co to znaczy nie chcę mi się, zajmuje to 5 minut.

(system) #3

Ale czemu tak się zrobiło ? mam przecież naklejkę z kodem na obudowie kompa wpisuje ją i piszę że jest używana , czemu ? i co oni podadzą mi nowy klucz ? i potem będę musiał płacić ?

(Gregorsi) #4

Po kilku aktywacjach tak się dzieje, nie wiem dlaczego, aktywacja telefoniczna idzie bez problemu, potem znów możesz aktywować przez internet. Może coś więcej znajdziesz na stonach MS.

(system) #5

Jest ograniczona ilosc aktywacji automatycznej, tak jak zostales poinformowany. Od tej chwili za kazdym razem kiedy zrobisz nowa instalacje bedziesz musial aktywowac telefonicznie.

Bardzo prosta i niezawila zasada.

(Mularczyk Maciek) #6

Programy aktywowane przy pomocy "kodu" i połączenia z siecią mają to do siebie, że w chwili którejś-tam aktywacji, trzeba się kontaktować z producentem. Mają one liczniki, które sprawdzają ile razy zostały użyte.

Chodzi o to abyś nie dał komuś swojego kodu a ten nie rozprowadził go wśród znajomych. Jeśli jesteś posiadaczem licencji to ok - dzwonisz, odświeżasz licznik i aktywujesz.