Problem z aktywacją Windowsa

Elo , mam oryginalnego Windowsa Viste , i pierwszy raz aktywowałem go dzwoniąc do Microsoftu , i później po każdym formacie dysku aktywował się automatycznie online , ale po ostatnim formacie , nie aktywował się sam i piszę że klucz jest zły , wpisywałem go ponownie i piszę że jest już on używany , nie chce mi się robić kolejnego formatu , albo dzwonić znowu do Microsoftu , może coś poradzicie ?

PS. Reinstal Windowsa też nic nie pomógł

Kolejny format nic nie da, zadzwoń do ms i aktywuj, czego się boisz, co to znaczy nie chcę mi się, zajmuje to 5 minut.

Ale czemu tak się zrobiło ? mam przecież naklejkę z kodem na obudowie kompa wpisuje ją i piszę że jest używana , czemu ? i co oni podadzą mi nowy klucz ? i potem będę musiał płacić ?

Po kilku aktywacjach tak się dzieje, nie wiem dlaczego, aktywacja telefoniczna idzie bez problemu, potem znów możesz aktywować przez internet. Może coś więcej znajdziesz na stonach MS.

Jest ograniczona ilosc aktywacji automatycznej, tak jak zostales poinformowany. Od tej chwili za kazdym razem kiedy zrobisz nowa instalacje bedziesz musial aktywowac telefonicznie.

Bardzo prosta i niezawila zasada.

Programy aktywowane przy pomocy “kodu” i połączenia z siecią mają to do siebie, że w chwili którejś-tam aktywacji, trzeba się kontaktować z producentem. Mają one liczniki, które sprawdzają ile razy zostały użyte.

Chodzi o to abyś nie dał komuś swojego kodu a ten nie rozprowadził go wśród znajomych. Jeśli jesteś posiadaczem licencji to ok - dzwonisz, odświeżasz licznik i aktywujesz.