Problem z aktywacja xp po aktualizacji sterowników do plyty

Chciałem zrobić aktualizacje sterowników do płyty głównej (chipset nforce 4). po aktualizacji xp wyświetla komunikat ze musi zostać dokonana aktywacja w ciągu 3 dni po nastąpiły duże zmiany w komputerze. Wg systemu nastąpiła wymiana płyty głównej, co gdyby było prawda to mogę zrozumieć potrzebę aktywacji.

Problem polega na tym ze nie chce mi wyskoczyć okienko z aktywacja i w tej chwili mogę tylko zrobić przywrócenie kopi systemu z przed miesiąca(NIE przywracanie systemu tylko za pomocą programu kopia zapasowa). Mam pytanie czy istnieje jakiś sposób aby zrobić update sterowników do płyty głównej i żeby xp nie włączał aktywacji albo jak obejść ta aktywacje bo system mam legalny tylko sie okno nie wyświetla. Moze można jakoś przywrócić pliki z płyty z instalka z xp ?

Jeśli chodzi o przywrócenie aktywacji, to nie grzebałeś nigdy przy WPA ?? Jakimś killwpa lub xp-AtiSpy ??

Nie prościej dokonać aktywacji przez telefon?

Kopia zapasowa pliku aktywacji jest automatycznie tworzona i nosi nazwę wpa.bak ,spróbuj przywrócić ją.

Powiem tak, ma ten komputer od 4 lat i przez ten czas wykonałem 4 reinstalacje xp tylko i nie było problemów z ponowna aktywacja przez ten czas. Problem sie pojawił kiedy wpadłem na pomysł aby zrobić update sterowników do płyty głównej . killWpa czy co tam innego mi nie potrzebne bo mam legalny windows. Jedyne co można zrobić to wykonać kopie zapasowa dysku c: i w razie problemów przywrócić . Co tez zrobilem