Problem z aktywnym hubem USB Tracer Hub H6

Witam!

Mam pewien problem związany z aktywnym hubem USB. Otóż -  po podlączeniu zasilacza tego urządzenia, nie mogę za nic wlączyć komputera, natomiast kiedy wepnę go do kompa bez zewnętrznego zasilania, wszystko jest ok. Posiadany przeze mnie model to Tracer Hub H6. jest to hub USB 2.0.

Liczę na to, że wyjaśni mi ktoś, dlaczego się tak dzieje i czy można coś z tym zrobić. Prosilbym o w miarę szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję

Stawiam że to za cienka wtyczka zasilacza i nie rozłącza styku w gnieźdie robiąc zwarcie obu napięć +5VSB i zasilania zewnątrznego huba, Przez to zasilacz w komputerze lub elektronika płyty głównej całkowicie odcina małą przetworniczkę na napięcie podtrzymania +5VSB, które w normalnym trybie jest cały czas obecne by płyta miała możliwość włączyć cały zasilajacz. Na marginesie załczenie jest wykonywane przez zwieranie zielonej i czarnej żyły we wtyczce ATX - gdybyś chciał kiedyś wykorzystać do innych celów wystarczy zewrzeć.

PC ma możliwośc podtrzymania portów USB wybudzania z uśpienia myszką lub klawiaturą muszą być zasilane właśnie z osobnej linii +5VSB(zazwyczaj kabel fioletowy). Ma ona wydajności zaledwie 2A ale do usb wystarczy. Czasami zdarza się że potrzeba wyłączyć zasilacz z gniazdka żeby zatrybił (kiedy włączają się linie 3.3V, 5V, 12V) jest taka koneczność przeważnie na skutek wyłączenie się tej linii podtrzymującej na skutek przepięcia, zwarcia itp.

W Twoim wypadku hub powoduje zakłucenie tego zasilania więc masz problem.

 

Może to być również uszkodzona dioda, mosfet, kontroler zasilania w hubie, bo różne są sposoby separacji gniazda od zasilania z portu.

Najbardziej popularnym i dającym zerowe straty jest gniazdo z przełącznikiem. 

http://www.diyelectronicsprojects.com/2013/09/upgrade-your-usb-hub.html

http://generichid.sourceforge.net/hipowersoftstart.png

http://www.richtek.com/en/Products/Power%20Switch/RT9711 

Czyli hub jest wadliwy?

Wtyczka wygląda następująco:

link do zdjęcia:

https://www.dropbox.com/s/mppl050f47ajwa5/20150827_125418.jpg?dl=0

Jest to wtyczka, którą wkładam do gniazda zasilacza w hubie.

Jeśli będzie taka potrzeba,mogę pokazać również sam zasilacz.