Problem z Alcoholem 120%

witam…mam problem. Gdy chcę w napędzie wirtualnym zamontować obraz DVD to po sprawdzeniu pojemności okazuje sie ze emulowana płyta zamiast mieć 4 giga to ma połowe mniej - 2GB…a dodatkowo podczas przeglądania tego obrazu komputer sie zawiesza:(…nie wiem co zrobic…czy trzeba coś zmienic w ustawieniach czy poprostu mam za słabego kompa aby mógł w całosci odczytac obraz:(…mój procek to 566 a ramu mam 192:)…z góry dzieki za pomoc:)

Dzieje sie tak gdyz zapewne masz partycje na ktorej znadjduje sie plik wirtualnego dysku w fat32 ktory nieobsługuje plików wiekszych niz 2GB własnie. Rozwiazaniem jest konwersja partycji na NTFS jesli posiadasz windows 2000 lub nowszy

A dokladniej robisz tak start>uruchom>cmd

convert litera dysku: /fs :ntfs /v

Ja mam 2 dyski. Jeden 4.5 GIGA (jedna partycja C:) i drugi dysk 40 GB (3 partycje D:, E:, i F:)

Czy długo by zajęło formatowanie na NTFS wszystkich partycji?

Czy potem będe mógł zrobić normalnie formata…czyli dyskietka startowa i format C:, D:, E:, F: ??

Proszę o odpowiedź :slight_smile:

ok10 min :smiley:

z dyskietki startowej 98 nie zrobisz poniewaz dos nie widzi ntfs,ale mozesz zrobic to plyta win xp badz partition magic

zawsze mozna spowrotem wrocic do fat 32 :smiley:

W sumie :smiley:

Z tym partition magic to niebardzeńko bo jak mi sie komp zrąbie to najpierw musze wgrać wina a potem dopiero zaisntalować PM :stuck_out_tongue:

A nie formatuje na to NTFS…lepszy Fat32. I tak narazie wszystko jest ok. Pozdrawiam :slight_smile: