Problem z Amd Semphron 2500+

Siemka mam problem :frowning: Nie kiedy jak wlanczam kompa jak daje Panel Sterowania->System Pisze mi Amd Athlon 1050 xp a niekiedy AMD SEMPHRON 2500 Co sie może dziać ?

Z gury dzieki

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 21:05

A wiem ze napewno mam Amd SEmphron 2500+ bo koles mi muwil jak montowal to

Ja jakieś 3 dni temu miałem podony problem ale nie wiem od kiedy trwajacy. Pisało mi, że mam AMD Athlon 1100 a kupiłem AMD Sempron 2600. Poszedłem sklepu gdzie kupiłem kompa i tam mi to zrobili. Z tego o zrozumialem w serwisie to płyta głowna nie byla ustawiona pod procesor. Płyta czyta rozne procesory. Ze wzgledu na to ze nie bylo ustawione uznawal mojego Semprona za najnizszego z tych, ktore on Czyta, czyli właśnie tego Athlona. Msusisz iść do serwisu, tam Ci to zrobia. Nie zajmie to dluzej niż 15min.

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 21:18

Po prostu mialem ten sam problem ale z wyzszym procesorem.

Wgraj nowszy BIOS, sprawdź czy w biosie jest odpowiednie FSB, bo u mnie jak się coś stało to z Athlona 1.8 zrobił zię 1.3 ustawiłem magistrale na odpowiednią, przed tym wgrałem BIOS i działa świetnie

PS: Pisze się “Sempron”

ale mu radzisz - nie widzisz , że z jego wiedzą lepiej niech do BIOS-u wogóle nie wchodzi?

no to do tego kolegi leć i Ci wytłumaczy :slight_smile: przy okazji jakby Ci z ortografi też coś zadał byłoby super .