Problem z AMD Sempron 2600+

(Szyms15) #1

Gdy daje na mój komputer prawy właściwości to pisze mi takie coś:

2600+\1832Mhz 512 MB RAM. I mam pytanko czy obniża mi procka??

Jak możecie to dajcie jakąś odpowiedź. :smiley:

(system) #2

2600+ to tylko model procka w przypadku procesorow AMD a nie jego rzeczywiste taktownie wszystko jest w porzadku :slight_smile:

(lazikar) #3

Jednym słowem: Ten typ tak ma. ;]

(Szyms15) #4

A moge tego procka bezpiecznie podkręcić

dzienki za informacje bo myślałem że obniża mi procka.

Pozdro dla wszystkich. :-o

Złączono Posta : 21.12.2005 (Sro) 20:42

Czyli ja niemam procka 2600Mhz tylko 1832Mhz

to troche do bani bo jak kupowałem kompa to chciałem kupić 2600Mhz ale trudno.

(:: MARIO ::) #5

teraz nie licza sie mhz, ino wydajnosc, niestety wszyscy ciagle zyja przekonaniem,ze wieksze cyferki to lepszy procek :expressionless:

Nie mówi się ino, ino tylko :stuck_out_tongue:

(system) #6

ale gdybys pomyslal po intelowsku to mialbys te swoje 2600Mhz wiec sie nie zalamuj bo te ten procesor jest dobry

(Lukaszek85) #7

A przy AMD Athlon XP tak samo jest jak z Sempronami j.w. ?

(system) #8

tak cala ta historia z oznaczeniami typu 2000+ sie zaczela chyba wlasnie od tych athlonow xp masz mala lekturke

http://pl.wikipedia.org/wiki/Athlon_XP

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

(Emilmlo) #9

Tak samo mam AMD Athlon XP 2000+ a prędkość to 1660 MHz,

2000 to chyba oznacza że ma podobną wydajność jak Pentium 4 2000 mhz

(system) #10

tak wlasnie jest to porownanie do wydajnosci intela

(Chruscik) #11

a napisz jeszcze czy masz SocketA czy 754 (64bit). Bo jesli te drugie, to to sie wpi… da podkrecic :wink: - w zasadzie sie nie grzeja. Na moim 2800+ wyciagnalem max 2600 MHz przy boxowym wentylatorze (35 stopni), tyle ze na 1 kosci ram :>. Na 2 timingi musialem obnizyc i zaczynal sie cofac w osiagach. Niestety od 39 tygodnia maja zablokowany mnoznik w gore - ale jak tylko zamienie proca na Semprona 3000+, to pobije Zolciaka z jego A3000+ za pol ceny w SuperPi ;).

(Emilmlo) #12

Ile ramu, jaka płyta główna i jaka grafa?

(Szyms15) #13

płyta główna to ASRock K7VT4A+ , 512 DDR grafika nvidia geforce FX 5500 256Mb\128 Bit. A tego semprona to mam SocketA.

(Chruscik) #14

scorpio: jesli to do mnie pytanie, to tak: ram 768 (512 + 256 obie Corsair XMS 2-3-3-6) plyta Epox K8-KDA3+ a grafika tu chyba niewazna, ale Gigabyte Radeon 9550 128 (D) @ 450 / 520 MHz. Chodzi na 75 MHz magistrali dodatkowo (te timingi ustawilem na 66), z tym ze Epox dorzucil fajny srubokret i radiatorki, ktore poszly na grafike a chipset dodatkowo blower chlodzi.

Szymon: to dobrze Ci pokazuje. Tyle MHz ma ten proc, a podkrecic tez go idzie. 2500+ na socketA mial w rzeczywistosci 1,75 GHz a wycisnalem z niego 2,2 GHz stabilnie. Z tym ze to sie grzac potem szybko zaczynalo wiec “normalnie” wiecej jak 2 GHz mu nie dawalem :(.

Podkrecanie proca w 100% zalezy od ramu i plyty glownej, dlatego wlasnie NForce2 taka furore zrobily (podobnie jak 3 i 4:), ze umozliwily buforowanie przesylu - z polskiego na nasze podnosisz taktowanie proca bez podnoszenia taktowania ramu i ten ostatni ci wydoli, a proc tylko chwile dluzej czeka na dane i i tak masz zysk.