Problem z AMD Sempron 2600+

Gdy daje na mój komputer prawy właściwości to pisze mi takie coś:

2600+\1832Mhz 512 MB RAM. I mam pytanko czy obniża mi procka??

Jak możecie to dajcie jakąś odpowiedź. :smiley:

2600+ to tylko model procka w przypadku procesorow AMD a nie jego rzeczywiste taktownie wszystko jest w porzadku :slight_smile:

Jednym słowem: Ten typ tak ma. ;]

A moge tego procka bezpiecznie podkręcić

dzienki za informacje bo myślałem że obniża mi procka.

Pozdro dla wszystkich. :-o

Złączono Posta : 21.12.2005 (Sro) 20:42

Czyli ja niemam procka 2600Mhz tylko 1832Mhz

to troche do bani bo jak kupowałem kompa to chciałem kupić 2600Mhz ale trudno.

teraz nie licza sie mhz, ino wydajnosc, niestety wszyscy ciagle zyja przekonaniem,ze wieksze cyferki to lepszy procek :expressionless:


Nie mówi się ino, ino tylko :stuck_out_tongue:

ale gdybys pomyslal po intelowsku to mialbys te swoje 2600Mhz wiec sie nie zalamuj bo te ten procesor jest dobry

A przy AMD Athlon XP tak samo jest jak z Sempronami j.w. ?

tak cala ta historia z oznaczeniami typu 2000+ sie zaczela chyba wlasnie od tych athlonow xp masz mala lekturke

http://pl.wikipedia.org/wiki/Athlon_XP

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

Tak samo mam AMD Athlon XP 2000+ a prędkość to 1660 MHz,

2000 to chyba oznacza że ma podobną wydajność jak Pentium 4 2000 mhz

tak wlasnie jest to porownanie do wydajnosci intela

a napisz jeszcze czy masz SocketA czy 754 (64bit). Bo jesli te drugie, to to sie wpi… da podkrecic :wink: - w zasadzie sie nie grzeja. Na moim 2800+ wyciagnalem max 2600 MHz przy boxowym wentylatorze (35 stopni), tyle ze na 1 kosci ram :>. Na 2 timingi musialem obnizyc i zaczynal sie cofac w osiagach. Niestety od 39 tygodnia maja zablokowany mnoznik w gore - ale jak tylko zamienie proca na Semprona 3000+, to pobije Zolciaka z jego A3000+ za pol ceny w SuperPi ;).

Ile ramu, jaka płyta główna i jaka grafa?

płyta główna to ASRock K7VT4A+ , 512 DDR grafika nvidia geforce FX 5500 256Mb\128 Bit. A tego semprona to mam SocketA.

scorpio: jesli to do mnie pytanie, to tak: ram 768 (512 + 256 obie Corsair XMS 2-3-3-6) plyta Epox K8-KDA3+ a grafika tu chyba niewazna, ale Gigabyte Radeon 9550 128 (D) @ 450 / 520 MHz. Chodzi na 75 MHz magistrali dodatkowo (te timingi ustawilem na 66), z tym ze Epox dorzucil fajny srubokret i radiatorki, ktore poszly na grafike a chipset dodatkowo blower chlodzi.

Szymon: to dobrze Ci pokazuje. Tyle MHz ma ten proc, a podkrecic tez go idzie. 2500+ na socketA mial w rzeczywistosci 1,75 GHz a wycisnalem z niego 2,2 GHz stabilnie. Z tym ze to sie grzac potem szybko zaczynalo wiec “normalnie” wiecej jak 2 GHz mu nie dawalem :(.

Podkrecanie proca w 100% zalezy od ramu i plyty glownej, dlatego wlasnie NForce2 taka furore zrobily (podobnie jak 3 i 4:), ze umozliwily buforowanie przesylu - z polskiego na nasze podnosisz taktowanie proca bez podnoszenia taktowania ramu i ten ostatni ci wydoli, a proc tylko chwile dluzej czeka na dane i i tak masz zysk.