Problem z Amibios

Witam nie wiem czy piszę w dobrej rubryce ale mam następujący problem i nie wiem jak go roziązac. Kupiłem niedawno nowe części do komputera:

FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H AMD 690G Socket AM2 VGA

AMD AthlonX2 4800+ AM2 Brisbane! BOX

A-DATA EXTREME PLUS 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12 @ OC

i mam następujący problem. Za każdym razem kiedy włączam kompa muszę zrestartowywac biosa oraz nie mogę zapisac jego ustawień bo są ciągle domyślne i nie wiem właśnie czemu tak jest. Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Wepnij koniecznie kompa do listwy zasilającej i nie wyłączaj go z zasilania na pstryczku np. na noc.

Gdy pojawi się komunikat o błędnych ustawieniach BIOS’u , wejdź do BIOS’a, ustaw swoje ustawienia, wychodząc *koniecznie* zapisz. (Exit and Save changes)

Powinno być okej.

Podaj jeszcze komunikat BIOS’u (może to brak klawy/myszy na ps2 albo overclocking lub microcode update?)

Po pierwsze - sprawdź baterie,

Po drugie - zresetuj bios (na płycie głównej blisko baterii masz zworke oznaczoną jako clr_cmos, wyjęcie baterii również będzie skutkowało resetem ustawień),

Po trzecie - zrób upgrade biosu.

Czy masz jakieś komunikaty przy starcie kompa ? (oczywiście oprócz standardowych :stuck_out_tongue: )

komunikatów zadnych nie ma to dziś w nocy będę próbował coś z tym zrobic dzięki za pomoc

Może BIOS ma problem z obsługą tych pamięci. Problem mogą być np. ich timingi lub potrzebują większego napięcia.

Wygląda na to, że bios próbuje ustawić pewne wartości, nie udaje mu się to, więc po restarcie ładuje bezpieczne ustawienia. To co pisał rokko powinno pomóc, zwłaszcza upgrade