Problem z Android System WebView w tablecie Navitel T757 LTE

Witam!

Pewien mój znajomy ma problem z działaniem tabletu Navitel T757 LTE. Chodzi tu o to, że nie działają aplikacje typu OLX, Google i chyba wszystkie korzystające z silnika System WebView w Androidzie.

Razem doszliśmy do tego, że w ustawieniach aplikacji pozycja „Android SystemWebView” jest… wyłączona. Na dodatek nie da się tej aplikacji włączyć przyciskiem „Włącz”, bo - jak widać na zrzucie ekranu - jest niedostępny. O co może chodzić i jak to naprawić? Próbowaliśmy zrobić factory reset do ustawień fabrycznych i co? Nic z tego! Czyli co, ROM wysypany?

Liczę na odpowiedzi.



wygląda na to, że to normalne jak masz Chrome, przynajmniej tak piszą Android web view disabled, no option to enable | XDA Forums

@Bradlee no niekoniecznie.

@blumberplumber czy od początku tak było?

To namieszali między wersjami, że trzeba sprawdzić w dobrym źródle jak ma dane wydanie.

W nowszych Chrome ma niby do 10 MiB (czyli pewnie sam interfejs i API do synchronizacji) i napędza go WebView.

Dodatkowo „firma” wydająca tablet np. Kiano ma własne WebView niezależne od tego z Google i w efekcie jest bardzo przestarzałe z odcięciem sprzętu od aktualizacji producenta.

Czyli co, sprawdzić wersję Chrome’a? Powinna być 116, nie?
Na tym Navitel’u jest Android 8.1 Oreo.

Tego to ja ci teraz nie napiszę. Chyba nie, bo tego problemu nie było z otwieraniem stron WWW w przeglądarce i aplikacją Google.

Teoretycznie możecie to sprawdzić przywracając ustawienia fabryczne. Wtedy nie byłoby wgranych aktualizacji appek i można byłoby stwierdzić po czyjej stronie jest problem (systemu czy którejś aktualizacji np wyłączającej webview). Piszę o tym dlatego, że starsze androidy mające np domyślnie google duo po aktualizacji czasami dostają google meet a duo automagicznie „znika”. Może tutaj jest tak samo. Można ewentualnie spróbować wgrać od nowa soft.

Ustawienia fabryczne były robione. No chyba, że ten mój znajomy nie zrobił całkowitego Factory Reset’u, a coś innnego i uznał to za „ustawienia fabryczne”. :smiley: Muszę się dowiedzieć i napiszę. Ja też sugerowałem wgrywanie softu, lecz przez serwis, ponieważ jest to osoba mniej obeznana z IT.