Problem z animacją w ImageReady

Chciałem sobie zrobić animowany avatar z napisem Juhne12 w imageready imortowałem folder, w którym były 2 pliki .jpg jeden avatar bez napisu i drugi z tym napisem. Okno animacji IR wygl.ada tak:

1ju3.jpg

Teraz klikam na Tween, żeby animacja napisu była bardziej płynna i wychodzi mi tak:

1yd4.gif

Jak zrobić, żeby nie robiła mi się ta biała powłoka na avatarze :?:

Juhne12 , dzieje się tak, bo w pewnym momencie obie klatki mają wartość 50% przeźroczystości i pokazują “białe tło”.

Zrób tak:

Niech warstwa bez napisu będzie widoczna bez przerwy, a tylko warstwa z napisem niech pojawia się i znika.

jak to zrobić??

Warstwę bez napisu daj niżej. W pierwszej klatce daj widoczność tylko warstwie bez napisu (tą z napisem ukryj, zmniejsz opacity do 0), w drugiej klatce zwiększ opacity warstwy z napisem do 100%. Potem tween i gotowe.

Czyli ma to wygladać tak:

4092c0627d77a218.jpg

(Jeszcze przez uzyciem Tween)

Juhne12 , obrazek się nie wyświetla.

1mi1.jpg

Teraz powinno być dobrze :smiley:

Ale dlaczego w klatce numer 2 jest pusto? Wyrzuć ją.

A w klatce numer trzy… obie warstwy mają widoczność na 100%?

Dodałem tą wastwę gdyż napisałes, żebym warstwę z napisałem dał opacity na 0. Więc powieliłem warstwę i ta środkowom dałem opacity 0.

Tak obie te warstwy (1 i 3) mają 100% opacity

Ale w pierwszej klatce! Poza tym, tylko warstwa z napisem na zero, ta bez napisu wciąż 100!

No to usuń środkową klatkę, daj tween i będzie dobrze. :slight_smile:

Mam teraz tak:

1em7.gif

ale cały czas wychodzi tak samo :frowning:

Juhne12 , w ostatniej ramce musiałeś wyłączyć widoczność dla warstwy bez napisu. W innym przypadku by tak nie było.

Zaznacz ostatnią ramkę animacji, zrób screen okna layers i wrzuć na forum.

2mn2.jpg

:mrgreen:

No i co? Warstwa bez napisu jest nieaktywna, nie ma przy niej ikony oka… czyli jest wyłączona, niewidoczna.

Dzieki teraz jest dobrze :slight_smile: