Problem z antivirus.net

Witam, proszę o pomoc w związku z “atakiem” antivirus.net na system. Program ten odcina wszystkie programy w związku z tym nic nie działa. Pojawiają się dziwne komunikaty Windows Security Alerts, wczytują sie “dziwne” strony itp.

Prosiłbym o objaśnienie krok po kroku jak ten problem rozwiązać bo jestem raczej zielony w tym temacie.

Z góry dzięki.

log z OTL - http://wklej.to/7yUsS

w otl w białe okno wklej:

kliknij wykonaj skrypt,zatwierdź restart

Bez zmian, dalej to samo.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale i log i to co napisałeś wykonywałem na trybie awaryjnym z siecią - na normalnym wszystkie aplikacje są blokowane przez to “coś” wiec bym loga nie zrobił.

zagapiłem się jeszcze to wykonaj

Oba na raz połaczone te skrypty czy teraz już tylko ten 2 skoro ten 1 zrobiłem?

tylko ten 2

Niestety zmian nadal nie widać.

Pokaż nowe logi z OTL.

zrób skan dr.web culeit

http://wklej.to/P0hZh OLT log nowy

skan zaraz zrobię

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

http://wklej.to/4hlxG usuwania

http://wklej.to/gzn1m - nowy log

Ogólnie chyba problem zniknął. Prosiłbym tylko o przeglądnięcie jeszcze raz czy wszystko jest “czyste”. Mam wrzucic HiJackThis czy cos?

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wskazane aktualizacje:Service Pack 2 i aktualizacja javy.

Wygląda na to że wszystko działa. Dzieki wszystkim którzy pomogli.

Dodane 07.02.2011 (Pn) 14:19

Pojawił się nowy problem. Internet Explorer przestał działać. Żadne strony się nie wyszukują. Ogólnie korzysta z FireFoxa dlatego od razu tego nie zauważyłem. Ale powiązałem ten problem z tym że nie mogę wysyłać Smsów z GG tak jak dotychczas ponieważ gdy ma wyskoczyć hasło do przepisania, obrazek sie nei wczytuje tylko jest krzyżyk czerwony.

Reasumując, czy podczas w/w naprawy nie zablokował się/usunął czy coś takiego IE?

Dzięki za info z góry.

Dodane 07.02.2011 (Pn) 14:32

Nikt nie usuwał niczego co było by związane z IE

Ale w logu OTL widać, że w IE ustawiono proxy więc każdy program oparty na tym silniku będzie z niego korzystał Trzeba to usunąć W XP zrobisz to tak jak poniżej Visty niestety nie mam

Panel sterowania - Opcje internetowe - Połączenia - Ustawienia sieci LAN - zmień z proxy na automatyczne wykrywanie ustawień

Wszystko działa, dzięki.

W Viście tak samo jak podałeś.

Co do samego problemu to pewnie proxy było ustawione wcześniej a przez tego antivirus.net się adres usunął. Bo opcje rzeczywiście były zaznaczone ale bez adresu.

Dodane 19.03.2011 (So) 13:42

Przepraszam ze odgrzewam stary temat ale chyba tak będzie najlepiej.

Po wyżej pokazanym problemie wszystko chodziło wmiare normalnie przez pare dni po czym znowu zaczeły się jakieś problemy. Tak się złożyło że nie miałem czasu się wtedy tym zająć i dopiero teraz do próbuje z tym komputerem coś zrobić.

Znowu zaczęły wyskakiwać masowo komunikaty o trojanie/wirusie/kwarantannie. Skończyło się na tym że antywirus usunął coś blokował/skanował i kazał uruchomić komputer od nowa. Po uruchomieniu wyskakuje “Windows Boot Failrue. Press “OK” to fix boot failure” w safe modzie. Klikam ok, wyskakuje Disk Diagnostic, daje mu start ale po sprawdzeniu wracamy do punktu wyjścia. Jakieś porady jak się w końcu pozbyć tych syfów z komputera? Domyślam się że “format” rozwiązał by problem ale bardzo zależy mi na plikach które się znajdują na dysku. Jak je mogę odratować?

Z góry dzięki za pomoc.