Problem z Apache - nie można włączyć [WebServ]

Witam, mam taki problem po zainstalowaniu WebServa nie mogę uruchomić go poprawnie ponieważ piszę że WebServ nie może włączyć Apache … ale ten problem także pojawia się w innym programie [Krasnal]… czy mogę mieć jakąś blokadę ? jak zrobić aby wszystko było ok ? proszę o pomoc

Proszę nazwać temat konkretnie.

Spróbuj wyłączyć wszelkie niepotrzebne programy który Ci działają w tle, może któryś coś blokuje.

Ja bym obstawiał Skype, albo inny pakiet WAMP. Inny pakiet WAMP - wyłączyć. Skye - Opcje -> zaawansowane -> połączenie, Skype nie może korzystać z portu 80.

nie mam skype załączonego wtedy jak używam webserva…

menu start -> uruchom -> cmd -> netstat -ano sprawdzasz czy coś nie pracuje na porcie 80, jeżeli tak notujesz sobie PID danego procesu, Ctrl+Alt+Del -> Procesy -> Widok -> Wybierz kolumny -> zaznaczasz PID, zatwierdzasz i sprawdzasz co za proces działa na danym porcie

można też zdaje się przy pomocy tego programu to zrobić link

EDIT:

Sprawdzasz, czy nic nie nasłuchuje na danym porcie

niestety nic nie pracuje na porcie 80 … wyłączyłem wszystkie programy, wyłączyłem zaporę i nic … błagam pomóżcie

W \WebServ\apache2\logs jest plik error.log w którym znajdują się serwera, najnowsze są na dole pliku, sprawdź czy nie ma tam jakichś dokładniejszych danych.

ten plik jest pusty