Problem z aparatem cyfrowym (baterie)

Witam,

mam problem z aparatem cyfrowym,mianowicie chodzi o to że gdy wsadziłem do niego baterie (nowe) wyświetla się komunikat że baterie są słabe.Może chodzi o akumulatorki? czy akumulatorki są silniejsze od zwykłych baterii? i czy aparat ma prawo tak działać na nowe baterie?

Proszę o odpowiedż

“Nowe baterie” to pojęcie względne, bo dla Ciebie są one nowe a faktycznie mogą byc stare i zleżałe (rozładowane). Najprościej sprawdzić je woltomierzem. Akumulatorki natomiast, jeśli o nie odpowiedznio dbasz i je systematycznie ładujesz są trwalsze i pewniejsze. Niestety jak każdy akumulator mają swoją żywotność i po dłuższym eksploatowaniu tracą swoją sprawność.

akumlatorki mają po 2500mah i można je ładowaći a zwykłe po 600 700mah i nie można ich ładować sam kiedyś próbowałem to się rozlały

baterie dopiero co z kiosku :slight_smile:

Ale czy aparat gdy wkładam te baterie ma prawo wyświetlać że są słabe ?:frowning:

Czy aparat tylko na akumulatorki (w zestawie z aparatem była ładowarka ale bez aku :frowning: )

No i co z tego ??

Baterie bateriom nie równe :stuck_out_tongue:

Jeżeli już chcesz koniecznie korzystać z baterii to koniecznie firmowe (np Duracell, Energizer itp.) i alkaliczne.

Ale zakup akumulatorków (a szczególnie do aparatu) to naprawdę opłacalna sprawa.

aha ok dzięki Wam za pomoc :slight_smile:

Baterie Sony (nie wiem czy dobre ;/ )

Czyli to nie wina aparatu? Już myślałem że aparat jakiś drętwy kupiłem,a orintujecie się w jakiej cenie są akumulatorki te najmniejsze baterie paluszki cienkie

Sprawdź na innych bateriach