Problem z aplikacją, błąd NET Runtime

Witam serdecznie mam problem z aplikacją NPS, jest to aplikacja do konfiguracji kas oraz drukarek fiskalnych, w ogóle się nie uruchamia, próbowałem różnych sposobów i zainstalowałem system na nowo, ale nadal to samo, przesyłam skan z FRST.
Addition.txt (22,9 KB)
FRST.txt (43,4 KB)

nigdzie nie pokazujesz, o jaki błąd z .NET chodzi

Zdaje mi się że w logu jest zapis i też nie wiem o jaki błąd chodzi, zrobiłem skanowanie programem, przesłałem logi i liczę po prostu o pomoc. :wink:

Ale jaki błąd pokazuje się w aplikacji NPS? Piszesz o błędzie NET Runtime a wysyłasz logi FRST który służy głównie do zwalczania infekcji - której na 95% tutaj nie ma a chodzi o brak któregoś konkretnego .NET Runtime zapewne (co zresztą sam napisałeś w tytule). Tylko musimy wiedzieć którego.

Nie ma żadnego błędu, aplikacja się nie uruchamia, w podglądzie zdarzeń można wyczytać to samo co w logach z FRST, dlatego je załączyłem.

Spróbuj zainstalować .NET Framework 4.0 https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851

Wywala komunikat że jest już zainstalowana nowsza wersja.

Temat do zamknięcia, okazało się że ZIP był zablokowany, trzeba było prawym->właściwości->odblokuj

Dodam jednak, że sugerowanie instalatora dotnet 4 w 2022 roku, gdy od ponad dekady w systemie znajduje się nowsza wersja, to coś na kształt przeciwieństwa dobrego pomysłu.

Widziałem już bardzo dziwne konfiguracje i problemy z różnymi programami które wymagały bardzo starych wersji .NET’a bo tak zostały napisane. Bo rozumiem że zerknąłeś do plików które przesłał autor i widziałeś która wersja runtime’u jest używana przez ten program?

image

Czasem z losowych przyczyn stare biblioteki mogły zostać usunięte. Zresztą zerknij sam co masz w folderze C:\Windows\Microsoft.NET\Framework lub C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64

Oto sześć sposobów, na które (jednocześnie!) się mylisz:

  1. numer 4.0 to wersja CLR, dotnet 4.8 to też 4.0.30319
  2. instalator 4.0 jest dla XP, dla wszystkich innych Windowsów wydano jego aktualizacje i ten pakiet nie działa z Windowsem nowszym od Windows 7, którego sprawa nie dotyczy
  3. W pierwszej linijce loga jest wersja systemu, po której możesz poznać, że jest tam dotnet 4.8
  4. brakujących plików dotnet 4.8 nie naprawia się odpalając na Windows 10 instalator dotneta dla XP, tylko wykonując polecenie SFC. Jest tak od dobrych 15 lat
  5. instalatory starych dotnetów mogą wkrótce być tak stare, że nie zauważą że mają nie działać i pogorszą sytuację jeszcze mocniej
  6. brakujące assembly 2.0, o które krzyczy w logach też nie jest doinstalowywane tak, a przez Dodaj/Usuń Funkcje (lub DISM). Jest tak od dziesięciu lat - CLR 2.0 i 4.0 są rozłączne

Być może wcześniej miałem zupełnie inną sytuację bo wtedy instalator pomógł. Dzięki za naprostowanie.

@PZwitam ma jakiś program co wymaga żąglerki między 4.6.0 a 4.6.2-4.8:

Microsoft nie pomaga, trzymając ten instalator na swojej stronie… i instalując dotneta 4.8 w katalogu 4.0 :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.