[.NET Framework] Jak rozwiązać problem z kompatybilnością wersji bibliotek dla określonej grupy programów i aplikacji?

Witam, jak każdy z was zapewne spotkałem się z dziwnym problemem. Gdy odpalam program A, który potrzebuje wersji 4.6, a program B potrzebuje wersji 4.6.2, to gdy zainstaluję tą wyższą, następuje konflikt dla programu A. Ponieważ komunikat zwraca się z awarią i trzeba ten komunikat zamykać. Program A zaś się nie uruchamia, bądź uruchamia, ale bez pełnego ENGINE’u/Zawartości/dostępu do ważniejszych opcji. Jest ktoś w stanie poradzić mi co w takim przypadku robić? Jeśli chodzi o podmienianie wersji, to zaś jest to jedna ze żmudniejszych prac. Ponieważ przechodzenie z nowszej wersji na tą starszą trwa cenne dla użytkownika minuty. Może ma ktoś jakiś patent/skrypt coś co sprawi nawet, że ta operacja przebiegnie szybko lub automatycznie. Z góry dziękuję za pomysłowość i wszelką pomoc. Pozdrawiam :wink:

Może hotfix od autora programu jak źle zrobił wykrywanie i widzi problem po wykryciu 4.6.2 / 4.7 / 4.8?


Swoją drogą; próbowałeś nowszego .NET dla Windows 7 niż 4.6.2? Google twierdzi, że 4.8 jest kompatybilne.

A 4.7 jest z 2017:

Z tego co zauważyłem, to 4.8 nie wspiera wersji programów, które zostały przygotowane pod np. 4.6, a to z faktu, iż wtedy nie myślano o długoterminowym działaniu Updatu(mowa o producentach oprogramowania nie biblioteki .NET Framework). Niestety, ale ja korzystam z pewnej luźnej jeszcze(nie przepakowanej reklamami) wersji. W dodatku odcięta jest od serwera producenta, więc laga lub ewentualnego obciążenia niepotrzebnego na dysku/CPU/karcie sieciowej nie ma. Ogółem potrzebowałem skryptu do sprawnej podmianki wersji .NET 4.7 na 4.6 i na odwrót, by można było switchować pomiędzy wersjami. Oczywiście wiem, że należy restartować potem sam system.