Problem z aplikacją Games for Windows Live w Windows 8.1

Mam problem z Games for Windows Live w wersji 3.5, czyli tej najnowszej w systemie Windows 8.1. I niestety nie mogę grac w gry wymagających tej aplikacji. Aplikacja zainstalowała mi się poprawnie tylko w trybie kompatybilności z Windows 7. Ale jak uruchamiam gry, to mi wywala mi błąd, który powoduje plik xlive.dll ( oczywiście przekopiowałem z folderu SysWoW64 do system32 w x64 ). Uruchamiam gry w trybie kompatybilności z Windows XP oraz Windows 7, to gry się uruchamiają, ale nie mogę zapisywać saveów, gdyż nie uruchamia się automatycznie aplikacja GFWL. Odpaliłem aplikację normalnie i pokazuje mi taki błąd: “Błąd połączenia. Nie można uruchomić programu. Wystąpił problem z połączeniem sieciowym lub usługą Live.” Błąd połączenia odpada, bo połączenie z internetem mam poprawne, nawet sprawdzałem ustawienia w firewall Norton Internet Scurity 2014. Błąd ten występuje bez trybu kompatybilności oraz w trybie kompatybilności. Czy może ktoś się ztym spotkał na swoim systemie Win 8.1? Każda pomoc mile widziana.

 

Z góry dzięki!