Problem z aplikacjami po starcie systemu

Możesz przejść dalej:

1 polubienie

Wyskoczył Error 740 chyba coś niewłaściwie wpisałem w wierszu poleceń…

Wiersz poleceń uruchomiony z uprawnieniami administratora?

Sposoby uruchomienia cmd jako administrator:

cmd1

cmd2

cmd3

https://ibb.co/j9n0t6 tak to teraz wygląda możliwe, że coś źle robię… Tak uruchamiam jako administrator.

to są dwa polecenia przekopiuj i zrób wklejenie:

image

1 polubienie

https://ibb.co/cWaQRR wygląda na to, że ruszyło. Ukończone. Tak to wygląda na koniec:

Niestety, chyba się nie obędzie bez instalacji Windows 10 na czysto… W weekend się tym zajmę. Zero poprawy aplikację dalej stoją w miejscu pomaga jedynie restart systemu.

Czy sprawdzasz to tylko na Office i Mortal Kombat?

Kilka kwestii…

Po pierwsze zajrzyj do dziennika zdarzeń i sprawdź czy tam nie ma jakichś wskazówek odnośnie problemów z jakimiś usługami, aplikacjami etc. Często to nas nakierowuje na źródło problemów. Druga sprawa. Z bibliotekami C++ jest jak z kobietą - foch z niewiadomego powodu i se pan szukaj odpowiedzi. Najlepiej wywalić biblioteki z systemu i je pobrać poprzez Windows Update. Instalatory pobrane z sieci są kapryśne, a WU jest w stanie sobie wszystko jakoś poukładać.

Kolejna rzecz. Nawet u mnie Mortal Kombat na W7 zalicza problemy z uruchomieniem. Widzę tylko planszę początkową i koniec. Czasami wystarczy dłużej poczekać i w końcu gra odpala, ale najczęściej trzeba ubić proces w menedżerze i odpalić na nowo.

Dodam od siebie, że Upgrade do W10 wymaga w większości przypadków ponownej instalacji większości sterowników (na pewno GPU) i aplikacji sprawiających problemy. Gdyby miało to odbywać się za każdym razem bez zająknięcia to byłby to jakiś cud w guście brodatego kolesia w sandałach zmieniającego wodę w wino - lub wódkę w zależności od preferencji.

1 polubienie

Tak, tylko to sprawdzałem, bo w sumie nic więcej nie potrzebuje no i na niczym innym problemów w sumie nie znalazłem. Wszystko zaczęło się gdy przeszedłem na tą nieszczęsną 10… Windows 8.1 działał jak marzenie! Zero problemów… Zobaczę te biblioteki C++ jak to nic nie da to instaluje Windows 10 na czysto a jak jeszcze trochę wyprowadzi mnie z równowagi to wracam do 8.1 to wszystko nie na moje nerwy… Mam jedynie nadzieję, że nowy Wolfenstein II: The New Colossus pójdzie na Windows 8.1 a jak nie to trudno, kupuję PlayStation 4 i tak to miałem zrobić, ale zwlekam cały czas nie wiem czy to nie wyrzucenie pieniędzy w błoto… Nie poświęcam, aż tak dużo czasu na granie, więc nie wiem czy to aby na pewno dobra inwestycja.

Znalazłem zastępcze rozwiązanie… Wystarczy po uruchomieniu systemu odpalić jako pierwsze aplikację Steam i grę. Wtedy wszystko odziała, ale, wystarczy, że uruchomię już na samym początku przeglądarkę i Spotify a na końcu Steam i grę i już zaczyna się problem…

1 polubienie

W dzienniku zdarzeń ewidentnie są informację o tym jak by systemowi coś było, więc postanowione! W sobotę instaluję Windows 10 na czysto!