Problem z aplikacjami po starcie systemu

Witam! trzy dni temu zaktualizowałem swój Windows 8.1 do 10 i zaczynają się pierwsze problemy, mianowicie zauważyłem, że po pierwszym starcie systemu (pierwszy po nocy, czyli kiedy laptop jest wyłączony) nie działają niektóre aplikację np. Word 2016 uruchamia się i na tym w sumie się kończy to samo np. z grą z aplikacji Steam niby startuje, ale kończy się na samym startowaniu zero innych reakcji. Pomaga restart systemu za drugim razem wszystko wraca do porządku i uruchamia się normalnie w czym tkwi problem? Za pomoc z góry dziękuję.

witam zainstaluj go na czysto windows 10

Z tego co pamiętam na czystym Windows 8 podczas instalacji Windows 10 wyskakuje błąd nie mam pojęcia jak by się zachował po aktualizacji do Windows 8.1 ostatnio udało mi się zaktualizować Windows 10 własnie po aktualizacji do Windows 8.1, ale wcześniej miałem problemy. Na dzień dzisiejszy nie chciałbym znowu robić Onekey rescue System i bawić się z tym od początku. Może, ktoś ma jakiś mniej radykalny pomysł? Jeżeli nie to przemęczę się z tym problemem do Nowego Roku a później postaram się zainstalować Windows 10 na czysto, ale jak wspominałem pamiętam, że nie udawało mi się to od razu po wykonaniu Onekey rescue System i przywróceniu Windows 8.

Kolega @pietruss, piszą “na czysto” miał zapewne na myśli instalację Windows 10 z pominięciem Wndows 8.
To rzeczywiście jest radykalne podejście, ale jeśli chodzi o Windows to jedno z lepszych. Wpada w moje ręce dużo komputerów z problemami po aktualizacji systemu, z prośbą o naprawę.

1 polubienie

pobierz iso i na pendrive

No własnie raz, tylko próbowałem zrobić taką instalację chyba z płyty (nagrany obraz) i raz za pomocą pen-drive i własnie wystąpił błąd nie pamiętam już niestety jaki, ale kiedyś o nim czytałem pisali, że to wina antywirusa czy coś takiego… Ale pamiętam, że nic to nie dało i odpuściłem sobie tą instalację… Instalowałem zaraz po wykonaniu Onekey Rescue System. Kupiłem laptopa z wgranym Windows 8 odinstalowałem bodajże McAfee, który był oryginalnie zainstalowany, po blokowałem zaporę po odłączałem, wszystkie podłączone zewnętrzne urządzenia w biosie też powyłączałem coś zgodnie z zaleceniami, już teraz nie pamiętam co dokładnie, ale koniec, koców dałem sobie spokój bo instalacja się nie udała… Postanowiłem zainstalować Windows 10, ale za pomocą Media Creation Tool trzy dni temu z powodu nowego Wolfenstein no i się udało, ale teraz jak wspominałem w pierwszym poście mam dość dziwny problem z uruchomieniem niektórych aplikacji, ale, tylko przy pierwszym rozruchu komputera po nocy, po restarcie wszystko wraca do porządku.

Drażni mnie to jak czytam, że użytkownicy Windowsa 10, mają zainstalowany jakiś antywirus. Nie tylko Win10, ale i 8.1. Zainstaluj bibliotekę Microsoft Visual C++ https://www.dobreprogramy.pl/All-in-One-Runtimes,Program,Windows,76101.html W “moim” przypadku, to pomagało. Zawsze pomagało. Sprawdź i napisz, jakie są efekty.

1 polubienie

Dzięki, zainstaluje. Twoim zdaniem Windows 8.1 i 10 nie potrzebują antywirusa? Dzięki za odpowiedź. Wiem, że jest wbudowany Windows Defender, ale z tego co kiedyś czytałem użytkownicy ostrzegają i nie polecają by korzystać z jego ochrony, chętnie się dowiem czegoś nowego.

Tak, tylko Defender (tylko, jeśli z głową chodzisz po necie), a dodatkowo zainstaluj Malwarebytes i od czasu, do czasu, przeskanuj Windowsa programem AdwCleaner.
Napisz jakie efekty, po zainstalowaniu biblioteki.

1 polubienie

Niestety nie do końca problem został rozwiązany co prawa po włączeniu komputera otworzyłem bez problemu Word 2016 tak gra z aplikacji Steam niestety znowu stanęła zawieszona w oczekiwaniu na uruchomienie… Zainstalowałem biblioteki, przeskanowałem komputer tak jak zalecał mi Paweł A. Do tego postanowiłem odinstalowywać niepotrzebne aplikację i wywaliłem sporo plików z dysku, które, tylko zalegały niepotrzebne. Postanowiłem, też pozbyć się Kaspersky Lab - Total Security, ale komputer nawet szybciej nie zaczął się uruchamiać jedynie szybciej się zamyka… Do tego dziś pojawił się problem z One Drive aktualizacja nie chce dojść do skutku a podczas uruchomienia Windows 10 samoczynnie otwiera One Drive. Po ponownym uruchomieniu Laptopa usługa One Drive już samoczynnie się nie otwarła, przeprowadziłem też test za pomocą Lenovo Solution Center wynik testu pozytywny wszystko działa prawidłowo. Ponowne uruchomienie Laptopa i programu Steam bez najmniejszego problemu uruchomiło grę. Programy, które startują wraz z uruchomieniem Windows 10

-Urządzenie wskazujące Lenovo
-Energy Managment
-YouCam
-Technologia pamięci Intel
-Dolby Advanced Audio
-Steam
-Lenovo Solution Center
-Grafika HD Intel
-Ustawienia karty Radeon
-Malwarebytes
-Urządzenia Bluetooth
-Windows Defender
-OneDrive (cały czas przetwarza zmiany)

1 polubienie

A na jakim etapie masz błąd instalacji, może coś w biosie źle ustawione lub pendrive źle przygotowany (wielu poleca użyć aplikacji rufus).

Dziś spróbuję uruchomić system w “czystym rozruchu” może to pomoże. krystian3w nie pamiętam niestety, ale za jakiś czas zacznę na nowo się z tym bawić to napiszę, no chyba, ze tym razem się uda, póki co szukam cały czas rozwiązania istniejącego problemu bez radykalnych środków.

1 polubienie

jakby to nie blokowały zewnętrzne usługi i aplikacje uruchamiane ze startem / po zalogowaniu.

1 polubienie

Czysty rozruch nie bardzo pomógł (więcej problemów niż korzyści, nawet system nie ładuje się szybciej ani nie zamyka się szybciej), sprawdzę dysk i napiszę jak to wyszło.

1 polubienie

Postanowiłem wrócić do normalnego uruchamiania systemu i przeskanowałem raz jeszcze Windows programem HitmanPro wykrył 32 potencjalne zagrożenia i je usunął jutro rano odpalę laptopa i zobaczę czy jest jakaś poprawa, jeżeli nie będzie jej to sprawdzę na spokojnie dysk i zobaczymy jak to wypadnie. Póki co po kilku restartach zmianach i skanowaniach wszystko zadziałało, ale zobaczymy co wydarzy się rano gdy komputer po kilku godzinach odpoczynku znowu zacznie pracować.

1 polubienie

Zemana AntiMlaware Portable - można dodać jako uzupełnienie skanowania Hitmanem (10-30 min i możliwa naprawa / usunięcia zagrożeń).

1 polubienie

Zemana nic nie wykrył.

W sumie dobrze - skanowanie 12 silnikami antywirusowymi widać nie wykrywa nic podejrzanego w najczęstszych miejscach infekcji w Windows (Po części można to też wytłumaczyć że w Hitmanie zostały 2 najlepsze silniki antywirusowe do skanowania).

Niech zgadnę. Silnik Kaspersky i Bitdefender lub Avira i Bitdefender…

1 polubienie

https://ibb.co/e3Be36 wygląda na to, że dysk jest ok. Czy mimo to sprawdzić go?