Problem z Apper Fedora 20+KDE*

(Abbadzesi123) #1

Cześć ostatnio zainstalowałem fedorę 20 z środowiskiem KDE* no dobra

Pożniej chce zainstalować firefoxa i tam pare programów odpalam Appera(Software Menadżer)

Zaznaczam zainstaluj i Apply i nagle błąd

Cytuje:"Inicjalizacja nie powiodła się - Apper"

Inicjacja modułu obsługi pakietów nie powiodła się.

Taka sytuacja może wystąpić, jeśli używane są równocześnie różne narzędzia do obsługi pakietów

Szczegóły:

There are unfinished transactions remaining. Please run

yum-complete-transaction as root! .

Poza tym jestem zalogowany na roocie !

Trochę utrudnia to życie :frowning:

A żadna instalacja nie jest uruchomiona a systemu nie mogę zaktualizować przez to :confused:

Czekam na pomoc Pozdro :wink:

(bart86) #2

Pisze co masz zrobić, jako root napisz polecenie yum-complete-transaction. Dziwię się że korzystasz z konta admina Fedora jest tak zbudowana żeby korzystać z konta użytkownika bo na admina niektóre rzeczy są poblokowane.

(Abbadzesi123) #3

Oto co piszę teraz w powiadomieniach systemu :

Notifications:

Cannot get lock

Yum is locked by another application. The other process has the command line ‘/usr/bin/python -tt /usr/sbin/yum-complete-transaction’ (PID 1861)

I kolejny komunikat :

“Cannot get the exclusive lock on the packaging backend. Please close any other legacy packaging tools that may be open.”

Detalis:

Yum is locked by another application. The other process has the command line ‘/usr/bin/python -tt /usr/sbin/yum-complete-transaction’ (PID 1861)

I kolejnie powiadomienie po szukaniu akualizacji w repozytoriach :

Failed to initialize packaging backend.

This may occur if other packaging tools are being used simultaneously

Oj wiem trochę tego jest ufff :confused:

(bart86) #4

zabij proces, który blokuje yum-a wydaj polecenie “kill 1861”

(roobal) #5

abbadzesi123 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.