problem z ASUS P7P55 LX

Zrestartowałem PC, znowu logo windowsa i znowu restart - czyli to samo co było.

Zrób format tego dysku gdzie coś wgrałes, zostaw bootującego się Windowsa, choćby na cała noc. Na takim procku i 1 GB RAM, to moze trwać latami, dlatego ostrzegałem…:wink:

Tzn. mam włożone działające 4GB

ale format zrobie

:slight_smile:

Znowu to samo, na tamtym PC oczywiście wyczyściłem dysk, usunąłem partycje tak by zostało nieprzydzielone miejsce i znowu to samo.
Wszystko zatrzymuje sie na logo windowsa jest ono sobie kilka sekund i restartuje PC.


Poustawiałem w BIOS’ie Legacy support na enabled
I EHCI dałem na disabled, samo czytanie USB dałem jako hard disk.
Wyskoczył tylko błękitny ekran, co podejrzewam że pewnie to był jakiś nieudany bluescreen.

Mam pomysł na wymiane płyty, GA H81M-HD3 z i3 4160. Raczej Win10 na tym pójdzie.

Na tej na pewno!
Ta GA-H81M-HD3 jest dedykowana dla wielu systemów, również dla Windowsa 10, no i jest “tylko” 6 lat stara. Warunek, musi być sprawna :grinning:
Ta obecna ma 11 lat, ale (gdyby była sprawna) Win10 też by zadziałał . Najwidoczniej coś z nią nie jest OK, i to chyba z pamięcią RAM lub jej gniazdami (slotami) - jak mi się zdaje.

Tzn robiłem MEMOK! test i działało i ruszało, teraz wysyłamy płyte z powrotem i będziemy oczekiwać na H81 które jest raczej o wiele razy lepsze.

… ale kupiłeś już? Bo jeżeli chodzi o coś sensownego, to może lepiej popolować na używane A2/320 i athlona 200Ge? Za 500-600 zł pewnie by się dało już bazę zebrać.

Jeszcze nie, no planujemy może tą i3 4160 z tą płytą H81M HD3. Chcemy sie zmieścić w te 150 zł bo już reszte mamy części, chodzi nam o wymiane Płyty z prockiem i RAMem

No chyba, że tak. :wink:
OK, na 100% coś współcześniejszego i lepszego.
Z 1050 nawet się da grać. :wink:

No właśnie o to mi chodzi, żeby nie było bolączki z tymi płytami bo już mam dosyć. Chciałbym koledze oddać już całość żeby sobie chłopak pograł w gry, do zestawu oczywiście mamy GTX760 2GB

No to zasilacz musi być z gatunku lepszych. Jakaś markowa 400W minimum, najtaniej z Silentium coś znajdziesz. Akygi i inne Whiteenergy maja zawyżona moc. :wink:

A pograć pogra, będzie miał lepszy niż ja miałem do niedawna. Rzecz jasna Frostpunk i Metro exodus odpadają, ale reszta pójdzie. :wink:

Mamy BeQuiet 450W

Zasilacz wart więcej od zestawu. :wink:
No, żarty na bok: ta i3 nie jest zła i będzie dobrze pasowała. Oczywiscie w bardzo procesorowych grach będą spadki, ale nic tańszego i lepszego chyba nie dostaniecie. Powodzenia :slight_smile:

No ja np. mam i3 4170 no i w połączeniu z GTX750ti potrafi sobie poradzić, ale zależy od rodzaju gierek w sumie, ja zazwyczaj nie gram w wymagające i daje rade