Problem z asusem a52f (Win lub dysk)

Proszę o pomoc,męczę się z tym od wczoraj ale to już nie mój poziom.Za blędy przepraszam :slight_smile:

Posiadam asusa a52f : [Kupowany z umową z ery,jedyna dołączona do niego płyta zawiera sterwoniki.]

Intel i3 2.4Ghz

Winda 7 Home Premium x64

Ram ddr3 3gb

Grafika zintegrowana intela hd 1gb

Twardziel: Seagate 320gb 5400rpm Momentus 5400.6 (2 partycje [C z windą i D z całą resztą])

Dvd Superslim

BIOS ami z domyślnymi ustawieniami

Problem pojawił się gdy przedwczoraj wlaczyłem komputer.Po włączeniu załaczył się pulpit a po chwili laptop ku mojemu zdziwieniu padl.Napierw myslalem ze się rozładował,lecz zawsze gdy się tak działo jeszcze przez chwile świeciła się dioda.Tym razem było inaczej.Chciałem go właczyć ale gdy klikałem ON nic się nie działo.

Po chwili już się właczył i cała procedura rozpoczęła się od nowa.Po ponownym włączeniu ni z tąd ni z owąd wyskoczło okno przywracania systemu… Stwierdziłem ze jest mi ono zbędne więc je zamknąłem.Komputer się wyłaczył.Włączyłem go znów,po czym pokazał się czarny ekran z napisem:

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device. (Dodam że przez cały czas używania komputera od tamtego czasu nie da się uruchomic trybu awaryjnego)

Szukałem rozwiazania problemu w internecie jak to zwykle robie.Doszedłem do momentu w którym zrzucilem pliki winRE na pendriva i probowałem zrobić naprawe systemu.Lecz po otwoniu okna naprawy zauwzylem ze nie mam do wyboru naprawy systemu Windows7.Po prostu nie bylo go do wyboru w oknie,nie bylo tez zadnego innego tak jakby komputer nie posiadal OS.Po roznych probach udalo mi sie przejsc po prostu kilikajac dalej bez zaznaczenia systemu.Wyskoczylo okno naprawy i zazadalo restartu komputera.Po przeprowadzeniu resetu wyskoczyło:

,Windows failed to start.A rescent hardware or software might be the cause, . Coś zrobiłem,pewnie następny reset,pokozał się menadzer bootowania:

Byly tam napisy jak w kazdym menadzerze bootowania,ale widniał status 0xc0000098.Dalej szukałem rozwiązania,przeprowadzilem jakieś proby,po czym znow pokazal sie napis ,Reboot and select… , .Nie mialem juz do tego sily,poszedlem spac.

W BIOS-ie wykrywa mi tylko stacje dyskow,nie wykrywa natomiast dysku HDD :confused: Jak wlacze komputer bez obudowy slychac ze twardy chodzi.

Pomożecie? :slight_smile:

Korzystałem mi z tego: {http://forum.dobreprogramy.pl/przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131318}

To, że dysk chodzi niewiele znaczy. Istotne, że BIOS go nie wykrywa, a musi wykryć! To podstawa! Bez wykrycia w BIOSie można uznać, że dysk lub jego sterowanie (elektronika dysku lub płyty głównej) są uszkodzone.

Czyli oddać go do jakiegoś serwisu?Bo sam raczej nie dam rady tego sprawdzic

No tak. Muszą co najmniej wymienić twardy dysk, dla sprawdzenia. Wtedy będzie wiadomo, czy winny jest dysk, czy płyta główna laptopa.

Dzieki temat do zamkniecia.