Problem z atakami komputera?

Witam, mam taki oto problem. Kliknąłem w pewien link wysłany na Facebooku i po kilku minutach wyskoczył mi komunikat o virusach, a dokładnie, że ktoś atakuje mój komputer. Posiadam Nortona 2009. Przyznam, że troszkę mnie to zaniepokoiło. Z góry dziękuję za odpowiedź.

E:No pokazało mi się żeby coś pobrać. Dzięki za pomoc kolego :slight_smile: wygląda na to, że już wszystko ok, przeskanowałem system i nie ma nic :wink:

Co to był za komunikat?

To był typowy komunikat Nortona czy też jakiś dziwny inny (nie używam Nortona więc nie znam szczegółów jak rozpoznać czy to jego)?

Jeśli to był jakiś dziwny komunikat informujący że masz pobrać jakiegoś antywirusa aby się (rzekomo) pozbyć wirusa to na 99% to był fałszywy komunikat z linkiem do fałszywego antywirusa - nie klikaj w takie komunikaty.

Inna kwestia to ostatnio na portalach takich jak facebook, nk i podobne szerzą się wirusy pod postacią linków do ciekawych fotek lub zaproszeń - radzę nie klikać w takie linki chyba że masz absolutną pewność że to nie jest fałszywka.