Problem z atakiem ze sfałszowanego(?) IP na mój komputer


(prz3m3k84) #1

Witam. Dziś rano uruchamiam kompa i odchodzę od niego na chwilę. Po powrocie ukazuje mi się taki oto komunikat: http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-09/5 ... bez%20tytułu.jpg.html http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-09/5 ... t.jpg.html

W przeciągu ok. godziny miałem 5 takich ataków, wszystkie zostały zablokowane. Nie został tylko zablokowany atakujący komputer przez co ciągle ponawia próby (screen).

Chciałem sprawdzić co to za adres IP ale http://whatismyipaddress.com podaje, ze to jest prywatne IP i nie może zostać zlokalizowane.

Robiłem sobie testy firewalla, portów itp na rożnych stronach... za każdym razem wynik był pomyślny, tj. wszystkie porty closed/stealth.

Teraz nie wiem czy mam się obawiać, czy co... proszę o radę:slight_smile:


(Henio Mazurek) #2

Może to spoofing. Skoro Kaspersky sobie z tym radzi to nic nie powinno się stać. Chociaż takie "ataki" w sieciach lokalnych są częste i wcale atakami być nie muszą.


(prz3m3k84) #3

Uaktualnienie:

Tym razem była próba spoofingu portu TCP z real IP, ten sam zakres portów. Bardzo mnie zdziwiło IP, z którego był spoofing http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-09/3222e799/bez tytułu.jpg.html

Dla pewności wywaliłem wszystkie ciasteczka związane z PCFlank. Tak nawiasem mówiąc... czy to możliwe, aby taki serwis skanował mi porty bez wyraźnego żądania?

Zobaczymy czy jeszcze będzie się coś działo, w razie czego dam znać.