Problem z Atheros AR5006X w VISTA HE SP1

Na moim lapku (Vista Home Edition + SP1) gdzie mam karte Atheros AR5006X (oryginalnie), WiFi działa idealnie - pod warunkiem, że wyłączona jest karta Fast Ethernet - inaczej system odinstalowuje karte bezprzewodową bezpowrotnie, a jedynym znanym mi sposobem na jej odzyskanie jest reinstalacja systemu. Nic innego nie pomaga, również odinstalowanie drugiej karty, bo system wykrywa tylko Fast Ethernet. Warto dodać, że na co dzień stery do bezprzewodówki instalują się bardzo regularnie przez Update. Poza tym na drugim kompie (system XP) WiFi ze swoją kartą niezależnie hula przez cały czas.

Co robić, że nie było tego konfliktu kart albo szukania bezprzewodówki bez “ekstrakcji” jaką jest reinstalacja systemu - zresztą też na chwilę ?

Omg, z tą reinstalką to wspłczucie. Dobrze, że się Viśta krótka instaluje. Więc tak: 1. uruchom Menedżera urządzeń 2. kliknij na kartę Fast Ethernet PPM i Odinstaluj -> OK 3. Jeżeli zniknie ci karta od WLANu to kliknij na ikonkę u góry Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Wtedy pojawią się i karta WiFi, i Fast Ethernet. Zainstaluj stery od bezprzewodówki (jeżeli nie zostaną wykryte automatycznie) i w net. Możesz znowu spróbować odinstalować Fast Ethernet, jeżeli konflik będzie nadal występował. Możesz też spróbować wyłączyć połączenie Fast Ethernet w Panelu sterowania. Powodzenia.

Dzięki Stary ale było tak jak zwykle - bezprzewodówka pokazała się dosłownie na 1 może 2 sekundy jako “nieznane urządzenie” poczym zupełnie znikła - to już przerabiałem wcześniej. Myslałem, że moze na forum ktoś podpowie mi jakieś rozwiązanie w biosie albo dosie (poza systemem operacyjnym visty).

Nawet u nich na forum rzuciłem swój temacik ale pies z kulawą nogą…

Dlatego jestem tu może ktoś coś coś wymyśli albo już miał taki problemik wcześniej :frowning:

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 13:07 został dopisany post przez amk

Aha w menadżedze urządzeń/karty sieciowe (jako urządzenia ukryte) wyskakują takie dziwne jak na mój gust urządzenia, których połowy nie chwytam - może to niektóre z nich powodują konflikty:

cytuję:

  • isatap.{0F18ECEF-F957-4160-8394-DB13B604749C}

Możesz próbować odinstalowywać niektóre z nich i może pomoże. Zaktualizuj też sterowniki. Dziwi mnie twój problem, bo w lapku nie powinno być konfliktów sprzętowych. A jak nic nie zdziałasz to pożegnaj się z Vistą i czekaj na Win Seven.

Dobra rada terz tak zrobiles pozegnales sie z vista i czekasz na win 7 a moze kompa wywaliles przez okno takimi radami to pieklo jest wybrokowane.