Problem z Athlonem 2200 XP+

  1. Czy istnieje taka możliwość żeby częstotliwość taktowania była niższa od nominalnej (jakieś ograniczenia płyty głównej czy coś)??

  2. Czy jest możliwe żeby Athlon 220 XP+ miał częstotliwość taktowania 1,35 GHz??

nie jestem pewien ale liczba np Athlon XP barton 2500+ oznacza ze mam on sprawnosc taka jak inetel pentium o tej czestotliwosci taktowania, w rzeczywistoisci ma on 1833MHz wiec u ciebie jest zapewne podobnie

Athlon XP 2200+ ma częstotliwość taktowania 1,8 GHz

chyba zaduzo dales ?? :smiley:

Dobrze napisał.

Poczytaj tu: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … _2200.html

wiem juz to poszukalem bardzo przepraszam za mala pomylke :oops: :oops: :oops: :oops:

a i bedac kiedyz w sklepie komputerowym jakis koles sie pytal o to i sprzedawca mu powiedzial iz starsze plyty glowne moga miec problemy z nowymi procesorami :smiley: gdyz niebeda go widziec w calosci wiec u ciebie moze byc podobniem chyba ze masz nowa plyte glowna to juz inna sprawa 8)

Ja mam ten procesor

częstotliwość jego taktowania to 1255 Mhz

Cytat z innego tematu:

to jaki ty masz wreszcie procesor, może się zdecydujesz ??

Moze mieć 2kompy :wink: I akutrat w tamtym temacie miał problem z tym z CPU=2Ghz :stuck_out_tongue:

Zobacz:

[b][color=orange]Amd Athlon Xp 2200+[/color][/b]

Typ procesora Athlon XP Typ gniazda procesora Socket A Obsługa technologii HT Nie Częstotliwość [b]taktowania procesora 1,8 GHz[/b] Częstotliwość szyny FSB 266 MHz Dodatkowe informacje L1+L2 Cache=128+256kB/T

A AMD Athlnon 2.0:

Amd Athlon Xp 2000+ 

Typ procesora Athlon XP Typ gniazda procesora Socket A Obsługa technologii HT Nie Częstotliwość [b]taktowania procesora 1,667 GHz[/b] Częstotliwość szyny FSB 266 MHz Dodatkowe informacje L1+L2 Cache=128+256kB/T

I wszystko jasne. :wink:

Tak istnieje, w twoim przypadku procesor pracuje na FSB 100Mhz(100x13,5mnożnik procka=1.35Ghz) a powinien na 133Mhz(133Mhz x 13,5= około 1,8Ghz) (ustawia sie w biosie lub na zworkach płyty głównej ). Jedna z przyczyn samoistnego(nie dotyczy płyt gdzie FSB ustawia sie na zworce)ustawiania sie FSB do wartości minimalnej to słaba bateria aczkolwiek niekoniecznie gdyż ostatnio miałem przypadki gdzie bateria była nowa (wymiana na nowsze nie skutkowały) a FSB co jakiś czas samoczynnie sie ustwiało na min. a działo sie tak na pewnych modelach płyt głównych ECS-a i ABIT-a.

Słowo wyjaśnienia. Procesor został zakupiony na allegro. Na gwarancji jest napisane że to Athlon 2200 XP+. Niepokoiła mnie jednak ta częstotliwość taktowania. Ściągnąłem sobie program Aida 32 i on pokazuje że procesor to 1500+. Więc to jest chyba przyczyna tego, że to 1,35 Ghz.

Więc zrobiłeś trefny zakup, tak to czasami jest jak sie kupuje na Allegro , jak wiesz od kogo kupiłeś to reklamuj.

Mam pytanie… a na płycie główniej przestawiłeś zworke (szyna) ??

Zworki nie przestawiałem (bo nie wiem jak) ani w biosie też się nie “bawiłem”. Możliwe więc że to przez szynę. Ale rozumiem to, że taktowanie może być mniejsze (czyli 1,35 Ghz), ale czy możliwe że przez ustawienie szyny aida32 pokazuje że to 1500+ a w rzeczywistości to faktycznie jest 2200+ Bo głupio reklamować jeżeli okaże się że nie mam racji.

Najlepiej daj screena z oknem z Aidy (everesta)

http://img193.echo.cx/img193/705/4447ub.jpg

CPUID nazwa procesora : tu powinna być orginalna nawet jak FSB bedzie przetaktowane

Częstotliwość taktowania: obecnie jaką masz w nawiasie jaka powinna być

CPU FSB pokazuje ile obecnie jest ustawione , jeżeli to procek 2200 to powinno być 133Mhz , zresztą w nawiasie pokaże z jaką częstotliwością ma być taktowany. Najlepiej daj screena z tego okna co ja dałem.

http://img250.echo.cx/img250/5201/beztytuu2zt.jpg

to link do screena z everesta. A to fragmenty z raportu:

"Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1348 MHz (13.5 x 100) 1500+

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v5 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)"

"[Procesory / AMD Athlon XP]

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Athlon XP

Częstotliwość zegara zewnętrznego 100 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 1500 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 1350 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 3.3 V

Stan Włączone

Typ gniazda do rozbudowy ZIF

Oznaczenie gniazda Socket A"

Przestaw w biosie FSB na 133 ,ma być mnożnik 13.5 x FSB 133.

Sprawdź jak bios pokazuje proc przy starcie kompa,jak 2200 to odpal Everest i zobacz.

Co pisze bezpośrednio na procku,jaka prędkość…

W biosie można zmienić maksymalnie na 132. A co jeżeli to faktycznie jest 1500+ i zmiana szyny będzie jego podkręceniem? Nie pójdzie do kosza??

Tak to będziemy pisać i pisać.

Co pisze na procku.

Jeśli to proc 1500 + to ma chodzić też na FSB 133 x 10.

Jaki procesor był wcześniej w kompie.

Może trzeba zrobić aktualizacje biosu płyty bo nie rozpoznaje nowych procesorów.