Problem z athlonem dual core x2 5200

Mam płytę główną Gigabyte GA-M51GM-S2G. ma ona juz 3 lata chodzil na niej sempron 3000 grafika byla ta z Mobo 1,5 gb ramu i bylo. do czasu :smiley: . teraz wpadlem na szatanski pomysl rozbudowy kompa w oparciu o te plyte zeby odswierzyc kompa na jakies 2 latka bo nie musi miec od razy 4 rdzeni i wogole. kupilem do niego atholna x2 dual core 5200 2 rdzenie po 2,7 zamontowalem i… vista chodzi lepeij ale… w takim pray po 15 minutach grania siada obraz… nawet zaliczylem BSOD ;( na sempronie takich cudow nie bylo… procek zainstalowalem tak jak kiedys na boksownym chlodzeniu amd tam daje taka poduszke z pasy i bylo oki… temperatury z everesta tez nic wielkiego nie pokazuja w idle 40 stopni w stresie max 61% zreszta przy grze w oknie mozna grac godzinami problem robi sie grajac na full screenie… czy zintegroiwana grafa stala sie nagle waskim gardlem? czy moze zasilacz feel 350 to za malo na ten proc? pomóżcie bo nie wiem czy inwestowac dalej czy to po prostu nie ma sensu ;(( święta idą nowe gry itp bądźcie ludźmi piszcie jak najwiecej moze sie uda rozwiazac ten problem

p.s. wiatrak kreci sie normalnie oko 2000 obrotow ma

zrozpaczony publooo

A bios płyty wykrywa poprawnie nowe CPU ?.

Reset biosu na nowym CPU robiłeś, ustaw ponownie i zapisz bios Save ?

Podmień na mocniejszy zasilacz i sprawdź.

Zobacz, czy płyta ma podpięte dodatkowe zasilanie CPU - o ile jest gniazdo na płycie głównej - instrukcja do płyty.

Tak zasilanie podpiete bios zakutualizozany do wersji obslugujacej tego procka… stery ze stony producenta echhh

Jeżeli to Modecom Feel 350W, to nadaje się on do wymiany. Tylko jak masz już kupować zasilacz, to nie kupuj jakiejś słabej firmy. 450Watowy zasilacz powinien starczyć.

Wynik wymiany powinieneś zobaczyć od razu :slight_smile:

wymienilem grafe zamontowalem nowy silny zasilac z i znowy zwiechy myslicie. zaienialm procka spowrotem na semprona i nadal zwiechy… czemu tak sie dzieje? procek rozwalil plyte glowna czy plyta ogolnie za slaba?

Dodane 30.11.2009 (Pn) 10:01

Bardzo prosze o pomoc nie wiem juz czemu przy grach sie wywala ;( 15 minut i siada

Zamontowałeś “nowy” zasilacz? Czyli jaki? Bo jak znowu jakiś “no-name” ze sklepu za 50zł, to nic to może nie zmieniać.

corsair 650w nie wiem juz skad te zwiechy nowa paste kupilem echh tempy sa w normie

Więc wygląda na problem który powstał po z-update’owaniu BIOS’a. Spróbuj przywrócić starą wersję lub zainstalować najnowszą (o ile ta którą nie zflashowałeś nie była najnowsza). Jeżeli problem będzie dalej występował przy stare konfiguracji, trzeba będzie zadać sobie pytanie.

Czy po wymianie procesora i updatecie BIOS’u robiłeś format dysku systemowego?