Problem z ATI po instalacji Visty


(system) #1

Witam !

Po instalacji visty mam problem.

Od razy po ostatnim kroku instalacji pojawia sie Blue Screen a oto on: ( nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia ponieważ jest na ekranie 1 sek po instalacji.)

dsc01774fq0.th.jpgthpix.gif

Wcześniej nie miałem takiego problemu gdy miałem Radka 9200 - nasunęła mi się okazja wymiany za 10 zeta tą karty na nową Medion Radeon 9600 XT.

Viste chcę zainstalować tylko i wyłącznie żeby trochę się oswoić z systemem ponieważ niedługo zmieniam komputer na nowy na którym już będzie Vista.

Moja konfiguracja:

ASUS a7V8X-x

Athlon XP 2400+, 1.99 Ghz

Radeon 9600 XT


(adam749) #2

A czy sterowniki to pod Windows Vista zainstalowałeś?? klik


(system) #3

Nawet nie zdążyłem zainstalować sterowników, to się dzieje od razu po instalcji visty jeszcze przed oknem do konfigurowania użytkownika.


(Rafi Odb) #4

prakson sprawć pamięć


(system) #5

Sprawdze juz chyba wiem co jest przyczyną tych problemów - karta jest prawdopodobnie uszkodzona wymieniam ją - po wymianie powiem co i jak.

Jak uruchomiłem kompa nawet obraz z bisou był zamazany itp. Karta spierdoliła się nie ?

Chyba mam jakiegoś pecha bo jak karta przyszła do mnie nawet grałem na niej w Gothic III i nic się nie działo ale mam 3 miechy gwarancji więc albo kasa albo nowa karta ;p Ale ten problem z vista to chyba nie to bo już wcześniej miałem taki problem gdy karta chodziła jeszcze dobrze przyjdzie nowa karta to napisze czy coś dało.


(Kolmar) #6

A jak sytuacja ma się w trybie awaryjnym ?.

http://www.vistax64.com/vista-hardware- ... g-sys.html

Być może tak. Masz gwarancję to reklamuj.


(system) #7

W awaryjnym karta działała pojawiał się obraz i piękna informacja, że system nie jest do końca zainstalowany i nie można tego zrobić w trybie awaryjnym. I po kliknięciu Ok reboot


(Kolmar) #8

Sprawdź gniazdo karty czy umocowana jest należycie oraz czy na stykach nie ma kurzu.


(system) #9

Raczej nic z kurzem nie nie jest, ponieważ wczoraj czyściłem kompa i wszystko działało sprawnie - dziś grałem w dość wymagające gry i wszystko chodziło ale sprawdzić nie zaszkodzi zaraz to zrobię ale wątpię czy to coś da.

Jeszcze mam pytanie co z tą vistą czy ma ktoś jakiś pomysł ?

Jak sądzicie czego to może być wina ?

Przypominam, pzred wymianą z Radka 9200 Vista się zainstalowała bez problemu i także działała ale nie było sterów.

// Edit

Zapomniałem napisać jak nastąpiła awaria.

Kompa nie używałem przez jakieś 30 min był wyłączony. Doszedł do wyboru systemu dałem strzałkę w górę obraz się rozmazał.

Wyłączyłem kompa, załanaczam, już pierwsze oznaki problemów obrazek z napisam ASUS A7V8X-X - rozmazany, botowanie rozmazane wtedy już kompa wyłączyłem i domyśliłem się co jest przyczyną.

Tak wogóle mam pytanie mam laptopa Asus F5 z kartą graficzną Radeon x1100 i doczytałem się że korzysta on z pamięci RAM, mam 2 GB w laptopie i mam pytanie czy dało by się powiększyć ilość zarezerwowana przez kartę graficzną z 128 do 256 mb ?


(Kolmar) #10

Zamazany obraz może również sugerować problem z chłodzeniem więc i tą kwestią zainteresuj się.


(system) #11

Wątpię wszystko chodziło bez problemu nawet w największym obciążeniu a teraz przy biosie takie problemy ?

//Mam pytanie czy to normalne że przy uruchamianiu biosu, bootowania z dysku CD mam obraz przesunięty lekko w lewo co widać na zdjęciu w pierwszym poście gdy dam automatyczne ustawianie wszystko się wyrównuje, w Radku 9200 łączyłem się z monitorem prze DVI w tej karcie nie mam owego wyjścia i muszę używać D-sub


(Kolmar) #12

No cóż zrobisz jak będziesz chciał. Jak karta jest na gwarancji to reklamuj ją, dostaniesz nową.