Problem z ATI po instalacji Visty

Witam !

Po instalacji visty mam problem.

Od razy po ostatnim kroku instalacji pojawia sie Blue Screen a oto on: ( nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia ponieważ jest na ekranie 1 sek po instalacji.)

dsc01774fq0.th.jpgthpix.gif

Wcześniej nie miałem takiego problemu gdy miałem Radka 9200 - nasunęła mi się okazja wymiany za 10 zeta tą karty na nową Medion Radeon 9600 XT.

Viste chcę zainstalować tylko i wyłącznie żeby trochę się oswoić z systemem ponieważ niedługo zmieniam komputer na nowy na którym już będzie Vista.

Moja konfiguracja:

ASUS a7V8X-x

Athlon XP 2400+, 1.99 Ghz

Radeon 9600 XT

A czy sterowniki to pod Windows Vista zainstalowałeś?? klik

Nawet nie zdążyłem zainstalować sterowników, to się dzieje od razu po instalcji visty jeszcze przed oknem do konfigurowania użytkownika.

prakson sprawć pamięć

Sprawdze juz chyba wiem co jest przyczyną tych problemów - karta jest prawdopodobnie uszkodzona wymieniam ją - po wymianie powiem co i jak.

Jak uruchomiłem kompa nawet obraz z bisou był zamazany itp. Karta ■■■■■■■■■ła się nie ?

Chyba mam jakiegoś pecha bo jak karta przyszła do mnie nawet grałem na niej w Gothic III i nic się nie działo ale mam 3 miechy gwarancji więc albo kasa albo nowa karta ;p Ale ten problem z vista to chyba nie to bo już wcześniej miałem taki problem gdy karta chodziła jeszcze dobrze przyjdzie nowa karta to napisze czy coś dało.

A jak sytuacja ma się w trybie awaryjnym ?.

http://www.vistax64.com/vista-hardware- … g-sys.html

Być może tak. Masz gwarancję to reklamuj.

W awaryjnym karta działała pojawiał się obraz i piękna informacja, że system nie jest do końca zainstalowany i nie można tego zrobić w trybie awaryjnym. I po kliknięciu Ok reboot

Sprawdź gniazdo karty czy umocowana jest należycie oraz czy na stykach nie ma kurzu.

Raczej nic z kurzem nie nie jest, ponieważ wczoraj czyściłem kompa i wszystko działało sprawnie - dziś grałem w dość wymagające gry i wszystko chodziło ale sprawdzić nie zaszkodzi zaraz to zrobię ale wątpię czy to coś da.

Jeszcze mam pytanie co z tą vistą czy ma ktoś jakiś pomysł ?

Jak sądzicie czego to może być wina ?

Przypominam, pzred wymianą z Radka 9200 Vista się zainstalowała bez problemu i także działała ale nie było sterów.

// Edit

Zapomniałem napisać jak nastąpiła awaria.

Kompa nie używałem przez jakieś 30 min był wyłączony. Doszedł do wyboru systemu dałem strzałkę w górę obraz się rozmazał.

Wyłączyłem kompa, załanaczam, już pierwsze oznaki problemów obrazek z napisam ASUS A7V8X-X - rozmazany, botowanie rozmazane wtedy już kompa wyłączyłem i domyśliłem się co jest przyczyną.

Tak wogóle mam pytanie mam laptopa Asus F5 z kartą graficzną Radeon x1100 i doczytałem się że korzysta on z pamięci RAM, mam 2 GB w laptopie i mam pytanie czy dało by się powiększyć ilość zarezerwowana przez kartę graficzną z 128 do 256 mb ?

Zamazany obraz może również sugerować problem z chłodzeniem więc i tą kwestią zainteresuj się.

Wątpię wszystko chodziło bez problemu nawet w największym obciążeniu a teraz przy biosie takie problemy ?

//Mam pytanie czy to normalne że przy uruchamianiu biosu, bootowania z dysku CD mam obraz przesunięty lekko w lewo co widać na zdjęciu w pierwszym poście gdy dam automatyczne ustawianie wszystko się wyrównuje, w Radku 9200 łączyłem się z monitorem prze DVI w tej karcie nie mam owego wyjścia i muszę używać D-sub

No cóż zrobisz jak będziesz chciał. Jak karta jest na gwarancji to reklamuj ją, dostaniesz nową.