PROBLEM z ATI!

(Karol Sloma) #1

opiszę dokładnie ten problem. mianowicie spadek fpsów następuje na ok 10 sekund przy większości gier.Zarówno na wysokich jak i niskich detalach ,a po chwili wraca do normy .wgrane są najnowsze sterowniki i testowałem na dysku ATA z win xp oraz dysku SATA i win xp x64. Może to jest kwestia pamięci Ram ? Mam DDR 2 PC 800 2x 1GB OCZ. Spróbuje zrobić jutro memtesta oraz puścić 3dMarka ....bo na AquaMarku 3 było wszystko ok.

(Jimek) #2

Może sie przegrzewa? Jakie masz na nim temperatury?

(Cosik Ktosik) #3

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

(Karol Sloma) #4

Pole WartoϾ

W³aœciwoœci czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

P³yta g³ówna 42 °C (108 °F)

Aux 48 °C (118 °F)

SAMSUNG SP1654N 44 °C (111 °F)

Seagate ST3802110AS 45 °C (113 °F)

Wentylatory

Procesor 3013 RPM

Wartoœci napiêæ

Napiêcie rdzenia procesora 1.36 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V 12.86 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Debug Info F E0 FF 00

Debug Info T 48 42 128

Debug Info V 55 FF CD FF C9 63 FF (F7)

(Cosik Ktosik) #5

Temperatury w normie, ale napięcia nie.

Sprawdź napięcia w Biosie i podaj je.

(Karol Sloma) #6

a jak mylisz. . czego to moze byc wina ?

(Frog) #7

sweet123 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Jimek) #8

A tak w ogóle co to za karta ATI?

(Lukaszk 89) #9

Najnowsze nie znaczy najlepsze.Czasem warto dowiedzieć się jakie stery są najlepsze dla danej karty.

Próbowałeś reinstalu sterów?

(Lukaszk 89) #10

Próbowałeś reinstalu?

(JARO 33) #11

Reinstalu gry czy sterowników od grafiki?

Sterowniki wgrywałem różne a gre instalowałem kilka razy i cały czas jest to samo.Może ta gra nie chodzi na zintegrowanej karcie graficznej.

(Lukaszk 89) #12

Sprawdź grę na jakimś innym kompie.Może słabszym.I zobacz co się będzie działo...

(JARO 33) #13

Sprawdziłem tą gierke na kompie u brata i u niego wyskakuje coś takiego "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc01500002) kliknij przycisk ok aby zakończyć aplikację".Brat ma dużo słabszy komp ode mnie , a u mnie nie wyskakuje żaden komunikat.

(Lukaszk 89) #14

Spróbuj zainstalować z innej płyty(oczywiście ze swoim kluczem).

(system) #15

nie wiem dlaczego ale mam odczucie że twoja gra to pirat, jeśli się mylę to przepraszam, ale jeśli nie to może porostu ta instalka jest zepsuta i musisz zaopatrzyć się w nową

(Adalbert) #16

A odczyty temperatur w stresie? Pewnie nie...

Odpal HWMonitor, potem pograj w tę gierkę, a na koniec napisz nam tutaj jakie były zanotowane maksymalne temperatury.

No i czekamy na informacje o Twoim sprzęcie (szczególnie karta i zasilacz - marka i model) i napięciach z BIOS'u.

(Jimek) #17

Ja bym obstawił właśnie zintegrowana grafę. Ich wydajność nigdy nie będzie wystarczająca raczej :confused: