PROBLEM z ATI!

opiszę dokładnie ten problem. mianowicie spadek fpsów następuje na ok 10 sekund przy większości gier.Zarówno na wysokich jak i niskich detalach ,a po chwili wraca do normy .wgrane są najnowsze sterowniki i testowałem na dysku ATA z win xp oraz dysku SATA i win xp x64. Może to jest kwestia pamięci Ram ? Mam DDR 2 PC 800 2x 1GB OCZ. Spróbuje zrobić jutro memtesta oraz puścić 3dMarka …bo na AquaMarku 3 było wszystko ok.

Może sie przegrzewa? Jakie masz na nim temperatury?

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Pole WartoϾ

W³aœciwoœci czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

P³yta g³ówna 42 °C (108 °F)

Aux 48 °C (118 °F)

SAMSUNG SP1654N 44 °C (111 °F)

Seagate ST3802110AS 45 °C (113 °F)

Wentylatory

Procesor 3013 RPM

Wartoœci napiêæ

Napiêcie rdzenia procesora 1.36 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V 12.86 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Debug Info F E0 FF 00

Debug Info T 48 42 128

Debug Info V 55 FF CD FF C9 63 FF (F7)

Temperatury w normie, ale napięcia nie.

Sprawdź napięcia w Biosie i podaj je.

a jak mylisz. . czego to moze byc wina ?

sweet123 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A tak w ogóle co to za karta ATI?

Najnowsze nie znaczy najlepsze.Czasem warto dowiedzieć się jakie stery są najlepsze dla danej karty.

Próbowałeś reinstalu sterów?

Próbowałeś reinstalu?

Reinstalu gry czy sterowników od grafiki?

Sterowniki wgrywałem różne a gre instalowałem kilka razy i cały czas jest to samo.Może ta gra nie chodzi na zintegrowanej karcie graficznej.

Sprawdź grę na jakimś innym kompie.Może słabszym.I zobacz co się będzie działo…

Sprawdziłem tą gierke na kompie u brata i u niego wyskakuje coś takiego “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc01500002) kliknij przycisk ok aby zakończyć aplikację”.Brat ma dużo słabszy komp ode mnie , a u mnie nie wyskakuje żaden komunikat.

Spróbuj zainstalować z innej płyty(oczywiście ze swoim kluczem).

nie wiem dlaczego ale mam odczucie że twoja gra to pirat, jeśli się mylę to przepraszam, ale jeśli nie to może porostu ta instalka jest zepsuta i musisz zaopatrzyć się w nową

A odczyty temperatur w stresie? Pewnie nie…

Odpal HWMonitor, potem pograj w tę gierkę, a na koniec napisz nam tutaj jakie były zanotowane maksymalne temperatury.

No i czekamy na informacje o Twoim sprzęcie (szczególnie karta i zasilacz - marka i model) i napięciach z BIOS’u.

Ja bym obstawił właśnie zintegrowana grafę. Ich wydajność nigdy nie będzie wystarczająca raczej :confused: