Problem z Audacity- nieaktywne opcje

witam serdecznie

Mam problem z programem “audacity”.Polega on na tym ze w menu np. EDYTUJ nie mam prawie żadnych opcji nie moge nic wyciąć, skopiować, skasować i to samo z GENEROWANIEM TONÓW czy EFEKTAMI.

To wina programu czy może ja jestem tak zielona :smiley:

Pomocy :!: :!: :!: Z góry dziekuje za wszelkie rady i pozdrawiam

Masz w ogóle jakikolwiek plik audio/projekt załadowany? :slight_smile:

Nie mozliwe:

przenosis/importujesz (jak kto woli) muzyke do programu

a pożniej zażnaczasz fragment utworu który np. chcesz wyciąć, skopiować, wyciszyć itp

jesli nie zaznaczysz fragentu utwory owe np. efekty zastosuja sie do calości utworu

zielona24 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Zasadniczo musisz zaznaczyć fragment utworu. Może to bug, że nie wykrywa z początku ścieżki jako możliwej do edytowania, ale po zaznaczeniu fragmentu bądź całości opcje powinny być aktywne. Jeśli mimo to problem występuje, napisz dokładniej co robisz (edytujesz jakiś plik? Jakimi kodekami jest zakodowany itp., daj więcej informacji)

Poradnik dla początkujących do Audacity : poradnik-dla-poczatkujacych-audacity-t228900.html

Musisz zaznaczyć część ścieżki, aby coś z tą częscią zrobić.

Witam mam podobny problem. Zainstalowałem audiocity, nagrałem swój komentarz, a teraz po zaznaczeniu jakiegoś fragmentu nie mogę nic edytować wszystkie opcje są nie aktywne. Co gorsze nie mogę nawet zapisać tego. Co robię źle?