Problem z audio w telewizorze samsung ue39f6000

Telewizor ma wyjście audio jack ,optyczne i audio cincz oraz złącze euro.
Chciałbym słuchać telewizora przez słuchawki ale żeby nie wyłączane były głośniki telewizora.
Podpinając się pod gniazdo jack mam dzwięk w słuchawkach ale głośniki telewizora sa wyłączone.
Podpinając się pod euro audio out mam dzwięk na słuchawkach i w telewizorze, ole podpinając komputer przez HDMI słyszę dzwięk tylko ze stacji telewizyjnych, a nie z komputera?
Podpinając się pod audio cincz nic w słuchawkach nie słyszę.
Nie rozumiem dlaczego podpinając komputer przez HDMI nie mam w euro audio out dzwięku z komputera.
I to audio cincz czy to moze być audio in, bo podpinając słuchawki nic nie słyszę.:shushing_face:

Z instrukcji obsługi do modelu 5000 wynika, że w:

MENU→Sound→Speaker Settings→ Speaker Select

powinna być opcja Speaker Select. Teoretycznie po wybraniu opcji TV Speaker dźwięk powinien być wysyłany jednocześnie na głośnik zewnętrzny i wbudowany. Być może w twoim telewizorze jest tak samo.

Mam opcję głośniki zewnętrzne ale wtedy w słuchawkach nic nie słychać.
A ja chcę mieć audio w słuchawkach i telewizorze żeby ciągle nie wyciągać słuchawek co grozi uszkodzeniem gniazda Jack.

Mam audio w słuchawkach i telewizorze ale tylko przez scart audio out i tylko programy tv.

Czytaj co napisałem. Masz tam ustawić głośniki TV - wbudowane, a nie zewnętrzne.

Inna kwestia, że gniazdo jack może być wyposażone w opcję automatycznego rozłączania innych źródeł po wpięciu.

edit.

No i z tego co pamiętam o tym mniej więcej wspominała instrukcja obsługi. Ten typ tak ma i raczej nic nie zrobisz bez fizycznych przeróbek.