Problem z aukcją na allegro

Witam

Mam taki oto problem,przed chwila zamówiłem sobie buty na allegro , ale wchodze teraz na tą aukcje patrze a tam napis aukcja została usunięta przez pracownika allegro a sprzedającemu zostało zawieszone konto, na szczęście nie wpłaciłem jeszcze pieniedzy i moje pytanie brzmi czy moge sobie zamówic buty u innego sprzedawcy,bo nie chciałbym żeby było tak ,że zamówie sobie buty u innego sprzedawcy a pożniej będe musiał drugi raz zapłacić za buty które zamówiłem u tego sprzedawcy któremu teraz zawieszono konto.Spotkał się ktoś z was z podobnym przypadkiem?

Z tego co sie orietuje to jesli akucja zakonczyla sie po zakupieniu przez ciebie butów(Kup teraz) to tranzakcja powinna zostac zeralizowana, ale osobiscie na twoim miejscu napisalbym poprostu do allegro co i jak w takiej sytuacji.

Ja raz kupiłem radio. Wszystko było ok aż do wystawienia komenta. Okazało się że zawiesili mu konto. Potem za jakiś miesiąc dostałem komenta. Odwiesili mu konto bo wyjaśnili problem. Nie wiem czy zawsze odwieszają czy tylko w niektórych przypadkach, więc nie umiem Ci poradzić.

zależy za co zawieszą konto :stuck_out_tongue:

czy za przekręty czy za brak płatności itp :stuck_out_tongue:

No właśnie, że ta osoba nie posiadała zupełnie żadnych komentarzy czyli dopiero zaczeła działalnośc na allegro,dlatego nie wiem za co mogli zawiesić konto,wiem że to troche nierozsądne kupować u takiej osoby ale skusiła mnie atrakcyjna cena.Napisałem już meila do allegro i czekam na odpowiedz

Jeśli zablokowali mu konto, to nie musisz płacić.

Jeśli bardzo atrakcyjna, to wysoce prawdopodobne, że przekręt ;] Na to łapią się bardzo naiwni niestety. Na takie okazje od allegrowiczów z małą ilością komentarzy.

Spróbuj skontaktować się też z nim. Ale głównie z Allegro, jak już mówiłeś.

PS Jest Cafe Allegro, tam się ludzie w tym specjalizują, w załatwianiu takich problemów (oczywiście kontakt z Allegro też wskazany) są obeznani, bo w tym siedzą.

Dzisiaj napisał do mnie meila ten koleś któremu zawieszono konto i pisze ,że zrobiono to oczywiście niesłusznie bo allegro posądza go o to,że korzysta z wielu kont :shock: a on pisze że to oczywiście pomyłka bo posiada tylko jedno konto,najdziwniejsz jest to że wysłał mi te buty a ja mu jeszcze nie wpłaciłem pieniędzy :o a nie prosiłem o paczke za pobraniem nie wiem czy mi je za darmo chce dać :lol: coś widze że chce sie bardzo pozbyć tych butów i boje się zeby to nie były jakieś podróbki.

Jak to jest z tymi paczkami za bopraniem moge najpierw ją rozpakowac i zobaczyc czy towar jest zgodny z opisem na aukji i dopiero po tym zapłacić?

Jeśli nadawca zapłacił +5 zł to będziesz mógł inaczej nie ma szans.